Віра, Надія, Любов у 2018 році – все, що потрібно знати про свято

У неділю, 30 вересня, християни відзначають велике релігійне свято. У 2018 році День Віри, Надії, Любові та Софії припадає на 30 вересня. Це важливе свято для всіх християн. У цей день прийнято збиратися в сімейному колі і пригощати дітей смаколиками.

Історія

У свята давня історія і традиції. Цей день не зовсім коректно називати «святом», оскільки за основу він має трагічну історію, яка трапилася з Софією і її трьома дочками: Вірою, Надією та Любов’ю.

Вдова Софія і її три дочки проживали в Римі. Сім’я вважалася дуже побожною і віруючою в християнство, про що дізнався імператор. Він велів звернути всіх до язичницької віри, проте Софія і її дочки зберігали вірність Христа.

За це імператор розпорядився стратити дочок Софії, а саму жінку змусили дивитися за їхньою стратою. Софія і її дочки були зведені в лику святих за свою хоробрість і віру.

День Ангела

В цей день свої іменини відзначають Софія, Віра, Надія і Любов. При цьому, вітати з Днем ангела можна буде протягом трьох днів.

Вважається, що дівчина, яка народилася в такий день, виросте мудрою і справедливою.

Традиції на свято

З давніх-давен вважається, що в цей день жінки повинні голосно поплакати вранці. Є повір’я, що це допоможе відігнати від будинку і сімейного вогнища всі біди і хвороби. Плач, як традиція свята, символізує сльози великомучениці Софії за своїми дітьми, які були страчені за те, що зберігали віру в Христа.

Заміжні жінки в цей день ідуть до церкви з трьома свічками: дві з них потрібно ставити перед іконою Ісуса Христа, а третю потрібно буде опівночі вставити в коровай. На наступний ранок шматочки короваю давали всім членам сім’ї. При цьому зі сторонніми людьми ділитися короваєм було не можна.

Прикмети

Як правило, на свято Віри, Надії і Любові досить холодна погода. Часто саме в цей день трапляються перші заморозки. Є прикмета, що якщо в цей день буде йти дощ, то весна буде ранньою і м’якою.

Відомо, що в це релігійне свято не рекомендувалося вінчатися, святкувати весілля і організовувати заручини – це вважалося поганою прикметою.

Жінки в цей день забороняється працювати: навіть мінімальна роботу по дому не вітається в цей день.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *