Відпочинок в окупованому Криму планує 1% українців – опитування

Дані опитування Київського міжнародного інституту соціології свідчать про те, що українці віддають перевагу не анексованому Криму, а відпочинку в Карпатах.

Відпочити в окупованому Росією Криму має намір лише один відсоток українців. Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), оприлюднені 19 червня.

За результатами соцдослідження, на першому місці за популярністю, як і рік тому, – відпочинок у Карпатах та інших місцях України – 10%.

На другому місці – відпочинок на дачах і в заміських будинках (8%); до родичів у село планують їхати 5% опитаних.

За кордон на відпочинок збираються 3% респондентів.

Як зазначають, на момент проведення опитування інформація про надання безвізу Україні з боку ЄС не мала помітного впливу на плани відпочити за кордоном.

Опитування КМІС відбулося 19–28 травня 2017 року. Методом особистого інтерв’ю опитано 2040 респондентів, що мешкають у 108 населених пунктах усіх областей України (крім Автономної Республіки Крим). У Луганській і Донецькій областях опитування проводили тільки на територіях, контрольованих Україною.

20 червня прес-секретар Російського союзу туріндустрії Ірина Тюріна повідомила, що продажі турів до Криму знизилися на 30%.

Росія окупувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.