Великдень святкуємо вдома: у Переяславі запроваджено додаткові обмежувальні заходи

Наближаються великодні свята. Переяславці звикли в ці дні йти до церков, святити паски та іншу їжу, розговлятися у широкому родинному колі, з рідними та друзями, виїжджати на природу і т.д. Однак цей Великдень буде особливим. І не лише в нашому регіоні. Він особливий у всьому світі через загрозливу ситуацію з пандемією. 

До українців вже неодноразово з екранів телевізорів, в мережі Інтернет зверталися президент держави Володимир Зеленський, презставники МОЗ, духовенство з тим, щоб цього року люди змінили свої традиції і поберегли себе та інших від загрози поширення інфекції коронавірусу. Адже саме ізоляція є нині найдієвішим способом уникнути захворювання і не дати йому поширюватися далі в геометричній прогресії.

Отож спільних посвячень великодніх страв у храмах і біля храмів цього року не проводитимуть. Синод теж закликав мирян залишатися вдома та долучатися до богослужіння онлайн

Сьогодні на позачерговому засіданні виконкому з метою вжиття необхідних додаткових заходів для відведення загрози, забезпечення безпеки і здоров`я переяславців та запобігання поширенню на території міста захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19, ознайомившись з протоколом комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Переяславської міської ради, члени виконавчого комітету одноголосно прийняли рішення, з яким ми вас знайомимо.

Великдень святкуємо вдома: у Переяславі запроваджено додаткові обмежувальні заходи

Рекомендувати жителям міста Переяслава у період Великодніх свят, починаючи з 13 год. 00 хв. суботи 18 квітня до 06 год. 00 хв. вівторка 21 квітня 2020 року, обмежити пересування та перебування в громадських місцях, культових спорудах та прилеглих до них територіях  

 * Доступ громадян до місць поховань із дотриманням правил карантину: не більше як по 2 людей та у захисних масках.

* При появі перших ознак респіраторної інфекції (залишатися вдома за місцем перебування (проживання) та негайно звертатися за медичною допомогою за місцем обслуговування.

Рекомендувати священнослужителям, керівникам релігійних організацій під час організації Великодніх урочистостей та обрядів максимально дотримуватися запроваджених Урядом України правил карантину:

  * Під час богослужінь у храмі можуть бути присутні лише священнослужителі та церковнослужителі, а також ті хто забезпечує проведення богослужінь і трансляції (у разі її здійснення) – спільною загальною кількістю не більше 10 осіб.

  *  Дозволити вірянам брати участь у Пасхальних богослужіннях у домашніх умовах через онлайн-трансляцію.

  * Відвідини священнослужителями й вірянами кладовищ є можливим після закінчення карантину.

Переяслав-Хмельницькому відділу поліції ГУНП в Київській області посилити контроль за дотриманням та виконанням громадянами встановлених обмежень на території міста та забезпечити громадський порядок на період карантину у парках, лісопаркових зонах, в місцях масового перебування людей, а також культових споруд.