Велика субота 2017 року: головні заборони і прикмети

Завершальним днем ​​Страсного тижня, є Велика субота 2017, яка слідує за Страсного п’ятницею, коли був розіп’ятий Ісус Христос. Це час коли тіло Господнє перебувало в труні, тоді як сам Господь зійшов у пекло і розтрощивши його врата, вивів звідти Адама і Єву, а так само всіх старозавітних праведників.

Цей день згадують як переддень Воскресіння. Продовжують готуватися до Великодня, печуть паски, готують різні страви і, звичайно ж, фарбують яйця. Чимало храмів уже починають святити паски.

Потрібно знати, що православна страсна субота 2017 має багато заборонених правил. Тому багато хто питає, раз наступила страсна субота 2017, що не можна робити в цей день і що можна їсти. Оскільки триває піст, тобто можна мало чого. Крім того, піст в цей день дуже суворий. Не можна навіть риби і рослинної олії, які в деякі дні дозволялися. Втім, деякі дозволяють собі гарячу їжу з додаванням олії.

В цей день Страсного тижня Христос був похований. Він сходить в пекло, щоб вивести звідти душі старозавітних праведників.

У цей період у народі намагалися багато не говорити. У Велику суботу християни сумують про смерть Ісуса Христа, тому відмовляють собі у всьому.

З їжі дозволена гаряча пісна їжа з рослинним маслом.

Заборонено розважатися, пити алкоголь, вступати в інтимні стосунки. Жінки готують святковий стіл для неділі. Увечері всі збираються в храм на нічну службу.

Для тих, хто вірить у забобони, субота – час, який можна проводити різні обряди, наприклад, ритуал на монету:

“Грошик до грошика, копієчка до копієчки. Люди чекають Світлої Пасхи, як йдуть у храм божий, отак би й до мене гроші йшли річкою”, – і кладуть її до решти грошей.

Також заговорені гроші вшивають в улюблений одяг з виворітного боку.

Вважається, що якщо зробити всі справи у Суботу, відстояти Всеношну, хвороби й смутку не будуть турбувати цілий рік.

Прикмети в Страсну (Велику) суботу 2017

Останній день посту вважається ще скорботним днем. У цей день не можна сміятися і веселитися. Вважається, що людина, яка проведе Страсну суботу в веселощі і сміх, весь рік буде плакати.

Якщо погода в цей день буде ясною і сонячною, то літо буде спекотним. І навпаки, якщо ж день буде прохолодним і слизьким, то чекайте холодного літа.

Не можна у Велику суботу нічого виносити, і тим більше давати з дому. Вважається, що можна віддати своє благополуччя і достаток.

Всі знають, що поминальний день – це перша неділя після Пасхи, але в Страсну суботу дозволяється прибирати могилки.

Також не можна в цей значущий день ловити рибу і полювати, адже під час посту заборонено вживати продукти убитих тварин. Тому не варто цього робити, щоб не накликати на себе нещастя.

Велика субота 2017: що не можна робити в Страсну суботу

Як і протягом всієї Страсного тижня, у Велику суботу 2017 не можна співати, веселитися, відзначати різні урочистості. У Страсну суботу не можна займатися фізичною працею, при цьому, одним з гріхів є рубання дров, а так само будь-які роботи сокирою.

У Велику суботу не можна справляти весілля, дні народження, різні ювілеї та будь-які інші не церковні свята.

Заборонено також ловити рибу і полювати.

Що можна робити в Страсну суботу в 2017 році

У Велику суботу віруючі повинні допомагати друзям, рідним, знайомим і незнайомим людям. Цей день потрібно присвятити благодійності. У Страсну суботу обов’язково потрібно помиритися з тими, з ким ви перебуваєте в сварці. Вибачте всі образи, забудьте про непорозуміння. Не відмовляйте в проханнях, а так само обов’язково купите або зробіть своїми руками всім рідним і знайомим невеликі великодні подарунки.

У Велику суботу в храмах святять паски, сирні паски і фарбовані яйця. Святити паски і фарбовані яйця в храмах починають після молитовних піснеспівів, о четвертій ранку. Батюшка окроплює паски і яйця святою водою, а потім прихожани забирають їх додому.

Освячувати у Велику суботу в храмі можна не тільки яйця і паски. До церкви можна приносити м’ясо і вино, адже саме від цієї їжі відмовлялися всі православні під час Великого посту. При цьому не обов’язково освячувати всі продукти, приготовлені для пасхальної трапези. Досить однієї паски і по одному фарбованому яйцю для кожного члена вашої родини.

 

 

 

 

 

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *