Варфоломій закликав патріархів різних церков підтримати Православну церкву України

Вселенський патріарх Варфоломій закликав патріархів та архієпископів православних церков підтримати надання автокефалії новоствореній Православній церкві України

Звернення Варфоломія опубліковане на сайті Оrthodoxia.info.

“Реалізація усіх (наших) зусиль очікується 6 січня, у день Богоявлення, коли ми маємо намір дарувати Томос про автокефалію і відсвяткувати його з предстоятелем автокефальної православної церкви (України)”, – заявив Варфоломій.

За словами Вселенського патріарха, представники українського духовенства почали прибувати на Фанар, а ієрархи помісних православних церков мають “вивчити деталі листа, щоб приступити до визнання нової церкви”.

Він закликає патріархів і архієпископів автокефальних православних церков визнати українську церкву автокефальною.

Варфоломій зазначив, що “якщо ми вирішимо ігнорувати наших братів, які переживають моменти відчайдушної боротьби в Україні, ми не матимемо жодного виправдання у Судний день”.

“Ми інформуємо Вас про ситуацію в Україні, висловлюємо нашу братську довіру та прекрасно знаємо волю і виражене бажання України, а також відповідальність, яку несе церква Константинополя в рішенні всіх церковних справ. Якщо ми вирішимо ігнорувати наших братів, які переживають моменти відчайдушної боротьби в Україні, ми не будемо мати жодного виправдання в Судний день”, – додав Варфоломій.

  • 15 грудня на Об’єднавчому соборі у Софії Київській утворено нову Українську православну церкву.
  • Нову Українську православну церкву очолив митрополит Епіфаній з Київського патріархату.
  • Делегація України на чолі з президентом Петром Порошенком 5-6 січня здійснить робочий візит до Туреччини для отримання Томосу.