В Україні з’являться нові партії: Саакашвілі, Яроша і Кремля (огляд преси)
Кремлівські куратори мають намір знову зробити ставку на ліві сили в Україні – видання
«Український тиждень» досліджує, які нові політичні партії можуть незабаром з’явитися в Україні. Видання зазначає, що хоча дострокові вибори до Верховної Ради навряд чи відбудуться цього року, до них уже готуються політики всіх мастей. Чимало діячів із різних країв ідеологічного спектра вже активно розвивають нові політичні проекти, які, згідно із задумом, мають замінити наявні й дати своїм власникам жаданий депутатський мандат. Більшість нових партій робить ставку на ветеранів АТО. Тижневик прогнозує створення партій Саакашвілі, Яроша, на базі полку «Азов», а також появу нових лівий партій. Як стверджує видання, московські куратори мають намір знову зробити ставку на ліві сили в Україні, які пропагуватимуть ідеї примирення, соціальної справедливості, маючи на меті захист інтересів Москви. Про це «Український тиждень» розповідає в матеріалі «У процесі бродіння й дозрівання».
Зміни безпекової ситуації в Україні й у світі, що відбулися через російську агресію, наділили Україну імперативним моральним і політичним правом ініціювати новий Гельсінський процес, переконує«Дзеркало тижня». Альтернативи Мінську є, переконує видання. Хоча їх опрацювання і реалізація потребують часу. Але сам початок цього процесу здатен вивести Україну з мінської позиції виконавця волі сильніших сусідів на майданчик геополітичної суб’єктності. Докладніше тижневик розповідає в статті «Чи можливе життя поза Мінськом?»
Журналісти «Українського тижня» не вірять, що депутата Олександра Онищенка реально притягнуть до відповідальності за очевидні злочини. Надто вже часто показові арешти й викриття закінчуються нічим. Один із останніх прикладів прокурорської ганьби – зняття з розшуку одіозного бізнесмена Юрія Іванющенка, якого ЗМІ називають «смотрящим» та «кримінальним авторитетом». У випадку Онищенка ймовірність, що справу доведуть до позбавлення депутатського імунітету й арешту, ще менша, зазначає тижневик у матеріалі «Тролінг від генпрокурора».
Тижневик «Фокус» розбирався, за що і скільки отримують високооплачувані менеджери держпідприємств і чиновники. А також – наскільки виправдані найвищі зарплати управлінців у держсекторі. Видання інформує, що, зокрема, зарплата нового глави «Укрзалізниці» Войцеха Бальчуна – 463 тисячі гривень в місяць, а глава НБУ Валерія Гонтарєва в 2015 році отримувала щомісячно 146 тисяч гривень. «Фокус» з’ясував, як відпрацьовують свої зарплати найбільш високооплачувані чиновники і топ-менеджери держпідприємств. Заголовок публікації – «Дорогі товариші».
А в матеріалі «Чужий серед своїх» єдиний депутат Держдуми Росії, який проголосував проти анексії Криму, Ілля Пономарьов, розповів «Фокусу»про те, чому Кремль відпустив Надію Савченко, і про російських націоналістів, яких боїться Путін.
Протягом найближчих місяців в Україні можуть таки початися радикальні реформи. Їх передвісником, як переконує експерт тижневика «Новое время», став приїзд Бальцеровича і Міклоша, візит яких готувався більше ніж рік. Чому так довго? У експерта дві відповіді. По-перше, головною умовою називалася відставка Арсенія Яценюка. По-друге, за цей час Порошенко формував владу, щоб «продавлювати» реформи через Верховну Раду і уряд. Відтак, експерт видання переконує, що в Україні відкривається нове вікно можливостей.
В цьому ж числі «Новое время» стверджує, що при Романі Насірові корупція серед податківців і митників розцвіла з новою силою. Махінації з ПДВ, хабарі на кордоні, контрабанда – все це, як пише тижневик, нагадує вітчизняним бізнесменам про гірші для них часи Віктора Януковича і Олександра Клименка. Тижневик переконує, що збереження посади Насіровим стало розмінною монетою за призначення Юрія Луценка генпрокурором.
Оголошена владою «деолігархізація» поки мало помітна: хороші зв’язки допомагають вирішувати будь-які проблеми. Тижневик «Фокус» відібрав п’ять показових прикладів великого бізнесу, що відроджується після втечі попередньої влади. Про них видання розповідає в статті «Знайомі все обличчя».