В Україні хочуть розвивати ринок нового газу, який втричі дорожчий за звичайний

В Україні планують розвивати виробництво біогазу для того, щоб скоротити імпорт звичайного блакитного палива. Водночас ціна “біологічного” газу в кілька разів вища – $350-700 проти $250 за тисячу кубометрів “звичайного” блакитного палива. Про це йдеться в матеріалі UBR.

Поштовх розвитку ринку біогазу може дати ухвалення розробленого Міненергетики та Держагентством енергоефективності законопроєкту. Опісля в відомствах чекають стрімкого розвитку ринку і зниження рівня залежності від імпорту газу, про що заявив в.о. голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

Біогаз виробляється методом анаеробного зброджування органічних речовин. Біометан – це той самий біогаз, але очищений до фізико-технічних характеристик, яких вимагаються від природного газу для його закачування в газотранспортну (ГТС) і газорозподільні системи (ГРС).

Як розповів голова правління біоенергетичної асоціації України (UABIO) Георгій Гелетуха, на сьогодні вартість біометану, залежно від вихідної сировини, перебуває в діапазоні $350-700 за 1 тис. куб. м, водночас у природного газу – $250 за 1 тис. куб. м.

Тому в Україні біометан не виробляють. На ринку працюють тільки компанії, що випускають неочищений, дешевший в собівартості біогаз для виробництва з нього електроенергії за “зеленим” тарифом.

Утім, пільги не дали відчутного поштовху для розвитку і цієї галузі – на відміну від сонячних і вітрових електростанцій, обсяг виробничих потужностей біогазових установок до 2020 року суттєвого відстав від національного плану розвитку ВДЕ, склавши 103,4 МВт проти запланованих 290 МВт.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”