В Міненерго попереджають: торішніх літніх тарифів на газ чекати не варто

У нинішньому році українців мають намір вже з травня перевести на річні тарифи на газ. При цьому влада обіцяє, що споживачі зможуть, при бажанні, відмовитися від річного тарифу на газ і вибрати для себе оплату за місячним тарифом, повідомляє Maanimo.

Однак в Міненерго попереджають, що дешевих торішніх літніх тарифів на газ в Україні чекати не варто. І справа тут не в суб’єктивному факторі, а в об’єктивних умовах, які склалися на європейському ринку газу.

Попередній опалювальний сезон 2019-2020 років видався набагато теплішим, ніж сезон 2020-2021. Тоді Європа за зиму спожила трохи газу, і великі запаси блакитного палива після зими залишилися в підземних сховищах. Тому влітку пропозиція переважала над попитом, і газ торгувався дешево.

В цьому ж році зима видалася холодна, і газу зі сховищ було спалено чимало. Ну, а оскільки Україна вже другий рік живе в умовах повноцінного газового ринку, і причому інтегрована в європейський ринок, то і у нас вартість газу буде коливатися відповідно з європейською. Значить, торішніх низьких літніх тарифів на газ чекати не варто.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”