В “Опорі” пояснили, чому дебати можуть вплинути на результати виборів

Правила проведення дебатів мають бути озвучені завчасно, зазначили в «Опорі».

Дебати між Володимиром Зеленським та Петром Порошенком можуть вплинути на думку виборців, адже у громадян буде можливість побачити відповіді кандидатів в президенти на гострі питання в прямому ефірі, а не формувати свій вибір виключно на основі піару і медійної інженерії.

Таку думку озвучила голова правління ВГО “Громадянська мережа “Опора” Ольга Айвазовська, передає «Обозреватель». Вона додала, що загалом закон передбачає проведення дебатів між кандидатами, але не встановлює санкції за те, що їх не провели.

“Раніше в українській практиці дебати були лише між Леонідом Кравчуком і Леонідом Кучмою у 1994 році, Віктором Януковичем і Віктором Ющенком 2004 року. Результати дебатів мають вплив на громадян. Справа у тому, як люди сприймають відповіді кандидатів. Але порядок, таймінг, питання ведучих під час дебатів – це не зовсім нормативно-правовий акт чи вимога закону”, – сказала вона.

Головне, що правила проведення дебатів мають бути озвучені завчасно і однаково для всіх, зазначила Айвазовська. Вона переконана, що студія “Супільного”, яка запрошує кандидатів на пост президента взяти участь у дебатах, має самостійно визначати порядок їхнього проведення.

“Я переконана, що в мовника є можливість задати адекватні питання, вони, очевидно, повинні стосуватися юрисдикції президента і, можливо, орієнтуватися на дані соціологів, – що найбільше турбує громадян, – але виключно в контексті прав і можливостей президента, тобто, не уряду і не місцевого самоврядування”, – пояснила вона.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *