В Олександрівській лікарні 30-річний пацієнт із COVID-19, за життя якого лікарі боролися кілька тижнів, помер

Головний лікар Олександрівської клінічної лікарні Києва Людмила Антоненко повідомила, що один із 43 пацієнтів із COVID-19, як перебувають у лікарні, помер, ще декілька осіб – у важкому стані. Про це з’явився  Facebook-пост Людмили Антоненко

Людмила Антоненко: “На жаль, сьогодні ми втратили пацієнта. За його життя ми боролись останні кілька тижнів. Протягом всього лікування пацієнт був важкий, з прогресуючим погіршенням, що призвело до підключення до апарату ШВЛ (штучної вентиляції легень) та ЕКМО (екстракорпоральної мембранної оксигенації).

Я і команда лікарів Олександрівської клінічної лікарні м.Києва, приносимо співчуття рідним і знайомим. Повірте, кожний лікар дуже переживає втрату пацієнта. Ми боролись за життя, застосовуючи всі сучасні технології, які зараз використовують лікарі у всьому світі. Проте ми не змогли.

В Олександрівській лікарні 30-річний пацієнт із COVID-19, за життя якого лікарі боролися кілька тижнів, помер

instagram.com/coach_viushina

Зазначається, що померлим є 30-річний чоловік Кирило. Його дружина Валерія Вьюшіна в Instagram уточнила, що похорони відбудуться 7 квітня. “Я не розумію, це можна якось пережити? Я не хочу нічого і нікого. Завтра похорон. Будь ласка, не дзвоніть мені”, – написала дівчина.

 Щодо долі другого пацієнта, який перебував на ЕКМО – його стан нестабільний, важкий. Наразі продовжується ЕКМО. Сподіваємось на краще і виконуємо свою роботу”.

За словами Антоненко, станом на 6 квітня в Олександрівській клінічній лікарні перебували 65 пацієнтів в інфекційних відділеннях, із них – 43 із підтвердженим коронавірусом, 20 – із підозрою, 4 – в реанімації, 1 – на ЕКМО.

Керівник лікарні також спростувала припущення, що статистика щорічної смертності не перевищує смертність від COVID-19.

Людмила Антоненко: “Я розумію, що всім сильно набридло сидіти на карантині, проте раджу не загравати з долею і не перевіряти на собі чи дійсно “хвилю корони ви вже встигли перенести в січні чи в лютому”, чи дійсно “більшість переносить безсимптомно і вже має імунітет”, і ще багато чудових думок.

Якби ви зараз попрацювали лікарем в інфекційному відділенні або в лабораторії, такі легковажні думки вас би не займали”.