В Європарламенті вкотре закликали Росію вивести свої війська з території України

У середу, 10 лютого, Європейський парламент (ЄП) ухвалив другу доповідь про імплементацію угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Україною. Резолюцію підтримали 526 євродепутатів, 79 – були проти, ще 71 – утримався.

Європарламент засудив анексію Криму Росією і окупацію нею частини Донбасу, пише Deutsche Welle. Депутати закликали РФ вивести свої війська з території України.

В ЄП підкреслили, що обмежувальні заходи проти Росії повинні залишатися в силі, поки Україна не відновить свою територіальну цілісність у міжнародно визнаних кордонах. Разом з тим, країни ЄС повинні бути готові посилити санкції проти РФ, якщо цього вимагатиме ситуація.

Євродепутати також вважають, що ЄС повинен буде запропонувати відправити на Донбас громадянську місію. Вона могла б допомогти в розмінуванні територій, організації місцевих виборів та забезпеченні доступу для гуманітарних організацій.

“Умови для вільних і чесних виборів в Донецьку і Луганську відсутні в нинішній ситуації”, – відзначили в Європарламенті.