Уряд займеться зловживаннями на ринку харчових продуктів і палива

Уряд спільно з Президентом України аналізує ситуацію щодо зростання цін на ринку харчових продуктів і палива і в разі необґрунтованих цін на відповідні групи товарів уживати необхідних заходів по їх стабілізації. Про це повідомляє Перший діловий

Відомо, що істотного зростання цін на продукти поки не відзначається, хоча на деякі групи товарів спостерігається подорожчання в зв’язку з сезонними факторами і об’єктивними економічними причинами. На рівні Мінекономіки ведеться діалог спільно з виробниками, торговельними мережами для пошуку інструментів, які дозволять уникати можливого дефіциту і, як наслідок, подорожчання на продуктові товари.
Кабінет міністрів України не планує втручатися в ринок, встановлювати обмеження на ціну продуктів харчування або на націнку, а лише буде непрямими способами їх збалансовувати. Про це заявив прем‘єр-міністр Денис Шмигаль

«Стосовно цін на продукти. Ми живемо у ринковій економіці чи в плановій, уряд має регулювати ціни на продукти чи ринок має регулювати попит-пропозицію? Якщо ми йдемо в Європу, що записано в нашій Конституції, в Європі регулювання цін урядами відсутнє…Уряд має непрямі інструменти, ми дійсно непрямими інструментами можемо користуватися, користуємося, ведемо діалог на рівні Мінекономіки з мережами, виробниками, постачальниками. Ми можемо стимулювати виробництво та збільшувати пропозицію. Зокрема, програма 5-7-9 може бути спрямована на окремих виробників чогось. Ми детально аналізуємо ціни», – розповів Шмигаль.

Він погодився, що на окремі продукти зростання цін присутнє.

«Є природнє зростання цін на яйця, тому що виробники зменшили виробництво. Зараз ми провели розмови з ключовими групами виробників… особливо до пасхальних свят. Попит буде зростати, відповідно, ці речі також непрямими методами…. збалансовуються… Щодо зростання цін на інші продукти – тут можуть бути регулювання шляхом запровадження експортних квот, мит – це стосується зернових, грічки та окремих груп продуктів», – сказав прем’єр.

За його словами, критичного, шокового зростання цін на продукти сьогодні не відзначається.

«Якщо порівняти рік до року й місяць до місяця, в окремих групах є об’єктивні причини, ми їх розуміємо, знаємо як їх відрегулювати. Наприклад, відновлення постачання яєць потребує 2-3 тижні…Ціни будем непрямими способами збалансовувати. Втручатися в ринок, встановлювати обмеження на ціну на продукти харчування або на націнку уряд сьогодні не планує», – сказав він.

Крім того, найближчим часом ситуація на ринку палива буде врегульована. Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства зараз проводить зустрічі з представниками мереж, що забезпечують пальне і торгують вроздріб для виявлення причин зростання цін на бензин і дизельне паливо.

Слід зазначити, що уряд перебуває в діалозі з представниками паливних мереж. Мінекономіки спільно з іншими органами опрацьовує питання про підвищення прозорості ринку палива в Україні, оптових поставок і імпорту.