Уряд ухвалив постанову: соцдопомогу перерахують і її отримають не всі

Соціальні виплати перерахують

Кабінет міністрів України ухвалив постанову, якою визначив норми для перерахунку державної соціальної допомоги і виплати її малозабезпеченим сім’ям. Про це розповіла на брифінгу міністр соціальної політики України Марина Лазебна, повідомила пресслужба міністерства.

“Сьогодні на засідання уряду була прийнята постанова, яка називається – деякі питання виплати державної соціальної допомоги. Ця постанова була розроблена на виконання ЗУ, яким з 1 липня встановлюються нові розміри соціальних виплат окремим категоріям осіб, а також удосконалюються принципи та підходи до призначення та надання державних соціальних допомог в Україні”, – сказала Лазебна.

Міністерка вважає, що рішення уряду має на меті дві речі: унормувати перерахунок соціальних виплат та спростити доступ в оформленні соціальної допомоги. Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування збільшилася з 2 до 2,5 прожиткових мінімумів, а на дітей з інвалідністю до 3,5 прожиткових мінімумів.

“Перерахунку підлягатимуть виплати, які були нараховані у січні-червні 2020 року, але перерахунок буде проведено з 1 січня 2020 року, тобто з часу, який вже минув. Цим рішенням Кабміну було призначено нову редакцію порядку призначення і виплати державної соцдопомоги малозабезпеченим сім’ям. Основним принципом надання допомоги визначено: об’єктивність причин отримання низьких доходів або їх відсутність у непрацюючих працездатних членів сім’ї”, – додала міністр.

Але насправді зміни торкнуться всіх одержувачів соціальної допомоги.

Головне нововведення – Кабмін переписав формулу визначення сукупного сімейного доходу, від якого залежить сума бюджетних компенсацій і саме право на допомогу.

Крім того, названий цілий список причин, за якими можуть “відкликати” соцдопомогу, аж до того, що доведеться повернути вже отримані гроші.

Тобто, з одного боку, окремим одержувачам будуть платити більше, з іншого – виросте армія “відмовників”.

У середньомісячний дохід сім’ї враховуватимуться такі виплати:

зарплата після сплати податків
грошове забезпечення військовослужбовців
пенсія і довічні виплати для суддів у відставці
стипендія
всі соціальні виплати, в тому числі, субсидія
допомога по безробіттю
грошові перекази з-за кордону
всі інші доходи, про які відомо податковій службі і які задекларовані одержувачем
для фізосіб-підприємців на першій групі в сукупній дохід буде враховуватися мінімальна зарплата, на другій групі – дві мінімалки, на третій – три.
стануть враховувати доходи від продажу молока та продукції тваринництва з приватних домогосподарств – 30% від виторгу

У сукупному доході будуть враховувати наступні суми:

допомога при народженні дитини
разові виплати усиновителям дітей
разові виплати матерям-героїням
допомога на дітей-сиріт
виплати за програмою “муніципальна няня”
аліменти
доходи від розміщення депозитів та ін.

Варто зазначити, що більшість цих пунктів були і в діючій формулі. Але все ж додали кілька нових: грошове забезпечення військовослужбовців і, найголовніше, – субсидії.