Експерти: Через рішення НКРЕКП українцям доведеться переплачувати за газ?

Національна комісія в сферах енергетики і комунальних послуг прийняла рішення про введення обов’язку для постачальників газу, встановити річний тариф на газ до 25 квітня. Як говориться в спільній заяві громадянської мережі «Опора» та Асоціації енергоефективних міст Facebook, це призведе до того, що українцям доведеться значно переплачувати.
«Не дивлячись на очевидну зручність для споживача у прогнозованості витрат на послугу, дане рішення може привести до підвищення кінцевої ціни та спотворення конкуренції на ринку», – впевнені експерти.

Тобто, згідно з рішенням НКРЕКП, постачальники будуть озвучувати ціну на рік до того, як закуплять дешевий газ навесні і влітку. Це означає, що в річному тарифі буде завищена ціна газу.

«Внаслідок запропонованих змін постачальники будуть змушені назвати ціну газу ще до весняно-літніх закупівель на оптовому ринку, при цьому пізніше змінити її буде неможливо, і ці додаткові ризики будуть закладені в кінцеву ціну. Цілком очевидно, що прийняття даних пропозицій призведе до базових річних цін більшості постачальників, які будуть значно перевищувати 6,99 грн. за кубометр», – впевнені експерти.

В «Опорі» відзначили, що введення річних тарифів потрібно перенести на період, коли постачальники закуплять дешевий газ і зможуть запропонувати дійсно вигідні ціни.

Експерти: Через рішення НКРЕКП українцям доведеться переплачувати за газ?

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”