Українцям масово почали відмовляти у наданні субсидій
Держава допомагає оплачувати комуналку лише 45% всіх сімей
З 2016 року в Україні стрімко зростає кількість відмов у оформленні субсидій. Це пов’язано з тим, що держава скорочує витрати, посиливши вимоги до одержувачів грошової допомоги.
Про це повідомляє Вusinessua.
Навіть з огляду на всі відмови, держава допомагає оплачувати комуналку лише 45% всіх сімей. Для «підвищення ефективності програми соціальної підтримки» Кабмін у кінці квітня прийняв постанову №300. Згідно з новим документом, у травні в знижці відмовили тим, у кого є борги за комуналку як мінімум за два місяці.
«Якщо є борги за комунальні послуги, але при цьому в минулому сезоні ви не користувалися субсидією, її можна оформити. Якщо у вас була субсидія і є борг як мінімум за два роки, щоб продовжити субсидію на наступний сезон, потрібно погасити заборгованість», – розповіли на гарячій лінії Кабміну.
Серед ще одних нововведень – таке: незаконно використану знижку доведеться в повному обсязі повернути державі. Наприклад, якщо сім’я приховала додатковий дохід, після «викриття» доведеться не тільки платити за комуналку по повній, але і повернути субсидію.
Як кажуть в уряді, найбільше відмов сталося через купівлю на суму від 50 тисяч гривень. Згідно з правилами, якщо в цьому сезоні купили щось дороге, в наступному – доведеться справлятися зі своїми рахунками без субсидії. При цьому правило стосується не тільки покупок, але й оплати послуг і медичних операцій, наприклад, корекції зору (виняток лише для операцій, необхідних для «забезпечення життєдіяльності»).
Нагадаємо, ще в минулому році президент Петро Порошенко підписав указ про відкриття банківської таємниці «для перевірки даних, які громадяни надали при оформленні соціальних виплат». Тобто за запитом з Мінфіну банк повинен показати рахунки конкретної сім’ї. Якщо виявиться, що щомісячний дохід вищий зазначеного, або була зроблена покупка на суму від 50 тисяч гривень, таку сім’ю можуть залишити без державної допомоги.
Ще одне поширене порушення – українці оформляють знижки на житло, яке здають в оренду. Згідно із законом, оформити знижку можна тільки на ту квартиру, в якій живеш. А дохід від оренди потрібно вказувати в декларації і платити з нього прибутковий податок.