Українцям доведеться платити абонплату за майно, яке насправді облгазам не належить – нардеп Бєлькова

Уведення Національною комісією регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) абонплати за підключення до системи газопостачання призведе до того, що українці будуть платити облгазам за транспортні мережі, які насправді належать державі. Про це в коментарі виданню “ГОРДОН” заявила нардеп від Блоку Петра Порошенка Ольга Бєлькова.

“У світі є дві моделі оплати за розподіл газу: або за кількістю спожитого ресурсу, або за потужностями. Так ось в Україні споживачі не дуже мали можливість вибрати необхідну потужність. У деяких навіть лічильників немає. Ще один нюанс: облгази мають майно, що фактично належить державі. Вони використовують це майно, але нічого за це не платять! Верховна Рада зі свого боку ніяк не може ухвалити закон, що передбачає оплату у вигляді концесії або оренди. Як завжди, немає політичної волі, бракує голосів. Унаслідок цього українцям доведеться платити абонплату за майно, яке насправді облгазам не належить”, – зазначила Бєлькова.

На її думку, рішення НКРЕКП не враховує інтересів держави.

“Звичайно, облгази повинні платити за використання державного майна. Очевидно, що в такому разі це позначиться на ціні газу для споживачів. Але тут хоча б є якась логіка: сам облгаз робить відрахування державі. А так зараз ми маємо передчасне рішення, яке не враховує інтересів держави. Також спірний момент – це те, що дія цього рішення поширюється на фізичних осіб”, – підкреслила нардеп.

Вона вважає, що рішення НКРЕКП треба вивчити більш детально.

“Це вигідно тим, хто користується прогалинами в законодавстві. Адже механізмів платного використання держмайна немає. Однак тема оплати за використання державних мереж повинна бути закрита. Дуже важливо, щоб рішення, пов’язані з транспортуванням і розподілом газу, були перевірені вздовж і впоперек”, – резюмувала Бєлькова.

28 березня НКРЕКП установила для населення та промислових споживачів тарифи за розподіл природного газу як плату за приєднану потужність.

Новий тариф є абонплатою за підключення до системи газопостачання, з 1 квітня його треба буде сплачувати щомісяця на підставі потужності лічильника незалежно від фактичного обсягу споживання.

Питання до всіх депутатів: українці в селах у невеликих міста проводили газ за власні кошти… Потім мережі передавали на утримання газовим конторам. То чому люли знову повинні за щось платити, якщо вже купили по-сумі для держави те майно, за яке тепер з них хочуть здирати абонплату?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *