Українців не будуть карати за відвідування заборонених російських соцмереж – РНБО

Санкції було введено не проти сервісів, а щодо юридичних осіб, які ними володіють, але вони передбачають обмеження доступу, заявив керівник служби з питань інформаційної безпеки Апарату РНБО України Валентин Петров.

До українських користувачів не будуть застосовувати будь-які санкції за використання заборонених російських соціальних мереж. Про це в ефірі програми “Право на владу” на телеканалі “1+1” заявив керівник служби з питань інформаційної безпеки апарату РНБО України Валентин Петров.

“Ми не торкаємося контенту, і навіть якщо якийсь користувач – зараз з’явилося багато рецептів, як обійти: різні VPNи, TORи – будь ласка, користуйтеся, користувачів ніяк за це не каратимуть”, – зазначив Петров.

Він додав, що користувачів не зможуть покарати і за використання нелегального контенту, оскільки слідчі дії провести не можна – сервери розміщені в Росії.

Петров наголосив, що санкції було введено не проти сервісів, а щодо юридичних осіб, які ними володіють, але вони передбачають обмеження доступу.

15 травня президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року про фізичних та юридичних осіб, проти яких запроваджують антиросійські санкції на строк від одного року до трьох років. У списку санкційопинилися, зокрема, “ВКонтакте” й “Одноклассники”, а також сервіси Mail.Ru та “Яндекс”, сайти російських антивірусних компаній “Лаборатория Касперского” і “Доктор Веб”. 17 травня указ про введення нових санкцій опублікували в “Урядовому кур’єрі”.

В оновлених списках обмеження запроваджено щодо 468 юридичних осіб та 1228 фізичних осіб.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації України,попередила про штрафи за відмову блокувати сайти, які потрапили під заборону.