Українці витрачають шалені кошти обігріваючи вулиці замість будинків

За даними Мінрегіону, щороку українці втрачають близько 75 млрд грн через те, що замість будинків гріють вулицю. Основна причина – величезні тепловтрати через зношених мереж і енергонееффектівних будинків. Щоб платити тільки за витрачені гігакалорії тепла, в першу чергу треба підрахувати, хто і скільки споживає. Це допоможе знайти “дірки” – основні точки втрат і, як наслідок, визначити спосіб економії. Чітке розуміння того, які саме обсяги коштів зникають в такий “дірі”, буде мотивувати громадян термомодернізувати будинку, а постачальників – ремонтувати старі мережі.

Перший крок до такого розуміння – установка загальнобудинкових лічильників тепла. За даними Мінрегіону, на сьогоднішній день в Україні оснащення приладами обліку становить 79,5%. Лічильників ще чекають 16 436 багатоквартирних будинків. Найвищий рівень оснащення приладами обліку в Миколаївській (95%), Вінницькій (94,5), Харківській (94,1), Хмельницькій (92,5), Черкаській (92,4) областях та в місті Києві (93,4% ). Найнижчий рівень – у Київській (64,7%), Донецькій (56,2), Волинській (54,7), Кіровоградській (54,4), Тернопільській (17,6), Луганській (19,7%) областях. В інших областях рівень оснащення лічильниками становить в середньому 70%.

Наступний крок – контроль споживачами власного енергоспоживання. Високі тарифи змусили українців замислитися над цим, але, на жаль, налагодити систему миттєво неможливо. Протягом багатьох років про проблему мовчали: постачальнику зручно і вигідно списати на будинок витрати, які неможливо перевірити.

На сьогоднішній день витрати на оснащення будинків лічильниками тепла і їх обслуговування включені в тариф на послугу з централізованого опалення. А саме – як амортизаційні відрахування і прибуток (якщо вона взагалі є) в тарифі на постачання теплової енергії. Тариф на послугу з централізованого опалення / теплопостачання – це сума тарифів на виробництво теплової енергії (94,5%), її транспортування (4), постачання (1), а також надання послуги (0,5%). Згідно з даними, зібраними в рамках проекту USAID “Прозора енергетика”, середній тариф на транспортування теплоенергії на початку 2018 був дорівнює 41,83 грн/Гкал. Амортизаційні відрахування в ньому становили 13%.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *