Українці вимагають поліпшити якість комунальних послуг: подробиці

Споживачі реєструють звернення до Президента України та місцевих органів влади з проханням вирішити питання низької якості житлово-комунальних послуг.

У зв’язку з підвищенням вартість ЖКП українці аналізують якість послуги і відмовляються платити за ті, які не надаються або надаються не в повному обсязі. Як споживачам захистити свої права і які заходи по поліпшенню якості ЖКП пропонують українці.

Як не переплачувати за комунальну послугу низької якості

У разі отримання житлово-комунальних послуг низької якості споживачі мають право оформити акт-претензію і вимагати зниження вартості ЖКП. Такі правила прописані в постанові Кабміну «Про затвердження правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» №630 від 21 жовтня 2005 року.

Щоб отримати перерахунок споживачеві необхідно:

1. Запросити представника компанії, яка поставляє комунальну послугу для фіксації порушень.

2. Скласти акт-претензію, де вказуються порушення в наданні житлово-комунальних послуг. Документ оформляється в двох примірниках, які підписує представник компанії і споживач. Якщо представник компанії-постачальника послуги не прибув для фіксації порушень або відмовляється підписати претензію, право підписати акт надається мешканцям будинку. Щоб претензія була дійсна, його повинні підписати не менше 2-х споживачів, що проживають в будинку.

3. Направити акт-претензію виконавцю послуги і зареєструвати його. Компанія повинна розглянути документ протягом 3-х днів та повідомити споживача про прийняте рішення. Відповідно до нового Закону України «Про ЖКП» термін розгляду скарги буде збільшений до 5 днів. Відсутність відповіді від компанії значить, що виконавець послуги приймає факти, зазначені в документі.

4. Споживачеві надається право звернутися до господарського суду і на підставі акта-претензії вимагати перерахунок вартість неякісних комунальних послуг.

Українці пропонують ввести адміністративну відповідальність за надання неякісних ЖКП

Петиція з проханням карати компанії-постачальників комунальних послуг була зареєстрована на сайті звернень до Президента України. Автор документа, Тарас Гросберг, зазначає, що українці змушені оплачувати високі тарифи на централізоване теплопостачання при його низьку якість. «Не всі споживачі в силу обставин можуть встановити індивідуальне опалення. Верховна рада не ввела адміністративну відповідальність для підприємств-постачальників ЖКП. І українцям доводиться витрачати частину зарплати за неякісні послуги з теплопостачання », – йдеться в петиції. Автор документа вимагає від Президента України посприяти у вирішенні проблеми неякісних житлово-комунальних послуг.

Проголосувати за петицію можна протягом 78 днів на сайті https://petition.president.gov.ua/petition/42530. Щоб звернення було розглянуто, за нього необхідно зібрати не менше 25000 голосів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *