Українці врятували польську демографію і економіку, -Bloomberg

Хвиля імміграції з України ефективно утримує населення Польщі від старіння на 5 років.

Це хороший результат для однієї з найбільш швидко старіючих країн в Європі, пише Bloomberg.

За даними видання, в останні два роки в Польщу приїхали понад мільйон українців. Наші громадяни наситили ринок праці західного сусіда, а заодно сприяли встановленню найнижчого рівня безробіття.

Безпрецедентне число приїжджих допомогло стримати зростання заробітної плати при стабілізації економіки, яка перебувала на межі кризи на початку 2016 року. Центральний банк Польщі зміг зміцнити стабільні процентні ставки, залишаючи на історичному мінімумі 1,5%. Економічне зростання європейської держави прагне до 3% в 2017 році.

«Приїзд одного мільйона українців показав, що демографія – це не доля», – зазначив економіст з Barclays Plc Томаш Веладек.

Якщо в ЄС прагнуть біженці з Сирії та Північної Африки, то Польщу заполоняють українці. Так, число українських заробітчан, які приїхали до Польщі, порівняно з кількістю мігрантів, які приїхали до Німеччини в 2015-2016 роках.

Як зазначає Bloomberg, залишати рідну країну українців змушує дворічний економічний спад, анексія Криму в 2014 році і затяжна війна на сході країни. А Польщу вони вибирають з-за близьких культурних і мовних зв’язків, а також зручного транзитного маршруту. При цьому імміграційний експерт польського союзу підприємців і роботодавців Якуб Бінковськи зазначив, що в активізації української імміграції до Польщі присутня »не тільки економічна, а й політичну причина».

Хоча число українських робітників у Польщі перевищило 1,3 млн в минулому році, майже половина роботодавців в січні шукала українців, так як не змогла залучити на роботу місцевих жителів. Такі дані опитування 300 польських фірм.

В цілому, за оцінками польського союзу підприємців і роботодавців, Польща потребуватиме 5 млн робочих протягом 20 років, щоб не відставати від економічного зростання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *