Український піаніст Ботвінов закріпив у Берліні світовий рекорд

Знаменитий український музикант Олексій Ботвінов є єдиним піаністом у світі, виконав складний шедевр Баха «Гольдберг-варіації» 300 разів.

«Ювілейний», 300-ї пролунав у середу ввечері в залі камерної музики Берлінської філармонії.

«Варіації Баха, так вийшло, я вже 300-й раз граю на сцені. Це світовий рекорд», – розповів кореспонденту Укрінформу в ФРН виконавець. (Повний текст інтерв’ю на сайті Укрінформу скоро).

За словами Ботвінова, цей твір він виконує вже близько 20 років, і для нього самого несподіваним виявилося, що зіграв він його вже так багато разів.

Крім того, музикант познайомив публіку з творчістю українського, кримськотатарського композитора Алемдара Караманова, який нещодавно пішов з життя.

«Абсолютно геніальний автор, мало відомий у нас, а тут взагалі не відомий», – поскаржився Ботвінов.

Піаністу довелося кілька разів виходити на уклін і виконати ще кілька номерів, оскільки публіка, серед якої було багато німецьких політиків, в тому числі депутати бундестагу, діячів культури і мистецтва, не хотіла відпускати музиканта.

Це другий сольний концерт Ботвінова в Берлінській філармонії.

«Для мене знакова подія; кожен раз виступати в Берліні дуже цікаво і престижно; Берлінська філармонія – головний зал класичної музики в Європі за статусом», – зауважив піаніст.

Ініціатором та співорганізатором виступу стало Посольство України у ФРН і особисто посол Андрій Мельник.

Концерт пройшов у рамках Року української мови в Німеччині.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *