Українські експерти виявили в літаку більше півтори тисячі осколків ракети

Частина експертів повернулася до України.

До Києва повернулися українські рятувальники з Тегерана, які вирушили працювати на місце падіння збитого ракетою літака МАУ. Там вони кілька днів розбирали уламки Boeing і знайшли осколки – беззаперечні докази того, що в українське судно влучила ракета. Деякі уламки застрягли в обшивці пасажирських крісел, повідомив кореспондент ТСН Олександр Загородний.

Під час роботи українські експерти помітили, що немає жодного фрагменту нижньої частини фюзеляжа, а також відсутня кабіна. На вимогу іранці звідкись таки привезли відсутні рештки літака, а в них десятки маленьких цяточок від осколків ракети.

“Дякуючи надзвичайній службі, яка розставила освітлення в нічний час, ми знайшли частини, які вказували, що літак впав від  ракети. Зразу приїхали представники іранської сторони. Близько 10 машин. Вранці мали дати остаточний вердикт наш, але іранська сторона вранці сама визнала ракету”,- розповів один з керівників групи, директор Київського науково-дослідницького інституту судових експертиз Олександр Рувін.

У ракеті ТОР осколки дрібні, але їх там більше півтори тисячі. Деякі застрягли в обшивці крісел. До слова, фахівці досі не можуть знайти частину пасажирських крісел, пише ВВС. Також досі не існує нижньої частини літака.

Частина експертів, зокрема спеціалісти з ДНК-аналізу продовжують працювати у Тегерані. Саме вони мають забрати тіла загиблих українців додому.

“Зараз вирішується питання доставки “чорних скриньок” на територію України. 15 січня  приїжджає голова авіаційної влади Ірану і 20 числа розпочнеться розшифровка “чорних скриньок”. Також залишилися представники ДНК-аналізу,  які працюють над ідентифікацією решток тіл. Поставлене завдання президента Ірану, щоб до 19 числпа всі останки передати”, – розповів Рувін.

Слід зауважити, що українські експерти разом з рятувальниками ще дві доби тому вирушили з Тегерана. Автобусами у супроводі дипломатів їх доправили до азербайджанського кордону, потім до столиці Баку, а вже звідти літаком через Батумі та Одесу вони прилетіли до Києва.

На військовому майданчику рятувальників зустрів голова служби з надзвичайнимх ситуацій та особисто секретар Ради Нацбезпеки та оборони. “Ми дуже швидко завдяки вам розібралися з такою складною ситуацією. Це дуже важливо насамперед для нашої країни, для наших громадян. Щиро дякую від президента від усіх українців за те, що ви зробили”,- каже Олексій Данілов.

Українська комісія вилетіла у Тегеран в день катастрофи, а вранці 9 січня рятувальники почали працювати на місці падіння літака. Вже зараз можна сказати хто саме полетів у Тегеран – це експерти з Державіаслужби, Національного бюро розслідувань авіаційних подій, представники РНБО, Служби безпеки України, Міністерства оборони, закордонних справ,  рятувальники та співробітники  компанії МАУ.