Українська влада має забезпечити незалежність НАБУ – Грібаускайте

Українська влада має забезпечити незалежність Національного антикорупційного бюро і не втручатися у його роботу.

Про це Президент Литви Даля Грібаускайте сказала під час спільної з Президентом України Петром Порошенком зустрічі зі ЗМІ у Вільнюсі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Україна має забезпечити незалежність НАБУ таким чином, щоб політики не могли впливати на роботу НАБУ. У той же час бюро не повинне саме брати участь у політичній діяльності”, – сказала президент.

За її словами, Литва також підтримує вимогу створення в Україні антикорупційного суду.

Очільниця Литви визначила, що така практика не є звичайною для інших європейських країн. “Водночас такий суд має стати перехідним на той період, поки українська судова система зможе дуже ефективно боротися з корупцією”, – додала вона.

Грібаускайте також звернула увагу на необхідність реформування української прокуратури, особливо в частині боротьби з корупцією.

Президент України Петро Порошенко 8 грудня перебуває з робочим візитом у Литовській Республіці з метою участі у Десятому засіданні Ради Президентів України і Литви.

 Петро Порошенко наголошує, що не допустить дискредитації антикорупційних органів, незалежність цих інституцій має бути гарантована. За словами Порошенка, є неприйнятним, коли керівники будь-яких органів правоохоронних, в тому числі антикорупційних «починають грати на політичному полі».
«Вони мають займатися боротьбою з корупцією, вони мають бути незалежними, захищеними від будь-якого політичного впливу… Незалежність інституцій має бути гарантована», – додав президент.