Україні загрожують віялові відключення: стало відомо про проблеми на старті опалювального сезону

Україна входить в опалювальний сезон 2017-2018 років із найнижчими запасами вугілля за останні чотири роки. Про це пише Лига.net.

Згідно з документацією Міністерства енергетики, у українських енергокомпаній немає грошей для подальшої закупівлі дефіцитного вугілля.

При цьому, енергокомпаніям не допомогла підготуватися до зими і формула “Роттердам+”, яку з квітня 2016 року використовують для розрахунку тарифу на електроенергію.

Раніше з ініціативи Міненерго Кабмін прийняв розпорядження про кредитування Ощадбанком ДП “Енегоринок” на 2 млрд грн. Відповідні кошти підуть на погашення боргів державних підприємств перед компаніями теплової генерації, а ті в свою чергу спрямують їх на закупівлю вугілля.

При цьому в пояснювальній записці до проекту розпорядження за підписом міністра енергетики Ігоря Насалика йдеться, що у генеруючих компаній немає реальних джерел покриття витрат на закупівлю вугілля і створення запасів, а Україні вже цієї зими можуть загрожувати віялові відключення.

“Україна входить в опалювальний сезон із рекордно низькими запасами вугілля. Подякуємо за це “Самопомічі” і редутникам. І це дійсно серйозно. Уряд повинен публічно оприлюднити ті збитки, яких зазнав бюджет від деструктивної діяльності політиканів. Особливо це питання до Міністерства фінансів, економіки, палива та енергетики. Я обов’язково підготую відповідні депутатські запити”, – резюмувала Геращенко.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *