Абромавичус: головна мета залишається – своєчасно поставляти якісне озброєння ЗСУ

Рекрутери вибрали сім претендентів на керівні посади в дежконцерні “Укроборонпром”. Про це в інтерв’ю “Цензор.НЕТ”, яке вийшло 20 серпня, сказав глава наглядової ради концерну Айварас Абромавичус.

“З довгого списку претендентів рекрутери відібрали шорт-лист з семи кандидатів, троє з яких готові працювати в новій команді. Імен цих людей називати не буду, вони проходять спецперевірку після співбесіди в Офісі президента, але це команда професіоналів, з великими досягненнями. Нова команда – це група відомих топ-менеджерів з різнобічним досвідом в машинобудуванні, авіації, фінансах, управлінні персоналом “, – сказав він.

За словами Айварас Абромавичуса, всі відібрані кандидати брали участь в “успішних трансформаціях нереформованих структур”

“Ці керівники відбиралися за принципом, щоб у них не було конфлікту інтересів, щоб не було бізнесу в секторі оборони і безпеки, щоб не були задіяні родичі в цьому секторі. Вони повинні бути лояльні до трансформації компанії, бути фахівцями своєї справи”, – додав глава наглядової ради.

Айварас Абромавичус розповів, що на посади керівників дивізіонів концерну шукають тільки експертів в певних сферах – ракетобудування, авіабудування, бронетанкове напрямок.

“Всі пройшли поліграф, на перевірку співпраці зі спецслужбами інших країн, щоб ці люди не працювали на третіх осіб і не заходили під впливом промислово-фінансових груп. Така команда агентів змін, яка в складний момент для цього підприємства, готова зайти і попрацювати”, – вважає він.

З лютого 2018 року держконцерн очолює Павло Букін.

У лютому – березні 2019 року програма “Наші гроші” оприлюднила розслідування про розкрадання в оборонному секторі України. За даними журналістів, фігуранти схеми заробили мінімум 250 млн грн під час війни на Донбасі. У програмі йшлося про те, що учасники групи за допомогою фірм-прокладок скуповували контрабандою старі запчастини до військової техніки в Росії і в два – чотири рази дорожче перепродували їх заводам “Укроборонпрому”. Згідно з розслідуванням, Букін входив в число учасників схеми.

За даними НАБУ, в розслідуваннях, розпочатих після виходу програми, фігурують 10 підприємств, які входять в структуру “Укроборонпрому”, збитки становлять близько 1 млрд грн.

Колишній міністр економічного розвитку України Айварас Абромавичус 10 липня був обраний головою наглядової ради держконцерну “Укроборонпром”.

19 серпня стало відомо, що 16 серпня прем’єр-міністр України Володимир Гройсман надіслав президенту країни Володимиру Зеленському подання на призначення Олексія Тимофєєва керівником державного концерну “Укроборонпром”. Кандидат підтвердив факт подання, але попросив не квапити події.

Айварас Абромавичус в інтерв’ю “Цензор.НЕТ” заявляв, що Букін повинен бути звільнений, оскільки він “недостатньо ефективний”.

Щодо стратегії реформи “Укроборонпрому” Айварас Абромавичус пояснив так:

Головна мета залишається – своєчасно поставляти якісне озброєння ЗСУ. Одночасно треба нарощувати експорт і міняти УОП на сучасну компанію. Я дивлюся на трансформацію інших державних підприємств, в тому числі, які ініціював я сам, будучи міністром економіки, і кожен раз бачу, що трансформація в цих компаніях можлива тільки після того, як відбувається заміна керівного персоналу.

По-перше, генерального директора “Укроборонпрому” Павла Букіна потрібно міняти, тому що він недостатньо ефективний. І, як практика показує, пов’язаний якимись старими обов’язками. Втрачено контроль над підприємствам, відсутня кооперація серед них, дуже низька продуктивність, величезна проблема з боргами, погана взаємодія з іншими важливими стейкхолдерами, повна відсутність нових, проривних проектів. Потрібно рухатися вперед і дати людям надію, що компанія “Укроборонпром” може управлятися іншими методами.

По-друге, як і в кожної успішної державної компанії, візьмемо “Укрпошту”, найлегше трансформація відбувається, коли в якості топ-менеджерів залучаються професійні люди, не пов’язані з галуззю. Сам себе з болота може витягнути тільки барон Мюнхгаузен. Потрібен погляд ззовні.

По-третє, необхідно визначити пріоритети – як в будь-якому правильному бізнесі на найперспективніший напрямок ти повинен кидати найкращі свої ресурси: людські, часові та матеріальні. У нас є хороший потенціал в бронетанковому дивізіоні і на Зорі, але для, “Укроборонпрому”, на даному етапі, на мою думку, найперспективнішими є авіабудування і ракетобудування.

По-четверте, необхідно провести аудит і корпоратизацію держпідприємств оборонної промисловості, для того, щоб з’явилася юридична можливість створювати спільні підприємства, залучати приватних інвесторів. Держава не зможе профінансувати сектор ВПК в достатньому обсязі, тому фокусуватися треба на залученні партнерів на проекти з приватного сектора, як вітчизняного, так і зарубіжного. Обов’язково повинна бути проведена повна інвентаризація майна з подальшим звільненням від того, що є тягарем і поглинає кошти на утримання.

По-п’яте, збереження наукових кадрів інженерів-конструкторів і технологів, залучення молоді для навчання. Втрачаємо найкращих людей. Відходять у Boeing (через дорогу від Антонова в Києві), хтось поїхав у Росію, багато просто знаходять кращі умови в приватному секторі. Наша мета – зробити з УОП привабливого роботодавця.

По-шосте, націленість на випуск кінцевої продукції, конкурентоспроможної на зовнішніх ринках, посилення експорту.

По-сьоме, розвиток випуску цивільної продукції на оборонних підприємствах для забезпечення повного завантаження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *