Україна в ООН: Незаконні “вибори” на Донбасі можуть спричинити нову агресію з боку РФ
Організація так званих “виборів” на окупованих територіях Донецької і Луганської областей є чіткою провокацією Кремля, яка може перетворитися на новий етап посилення збройної агресії РФ проти України.
З такою позицією виступив під час відкритого засідання РБ ООН постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, повідомляє Укрінформ.
“Існують ознаки того, що ці так звані “вибори” можуть стати перехідним етапом для нового циклу збройної агресії Росії”, – заявив український дипломат.
У цьому зв’язку він висловив вдячність усім членам РБ ООН, які дали “чітку оцінку дій з боку Кремля” під час засідання Ради.
“Це ніщо інше як провокація та виклик Мінським домовленостям і суверенітету України. Дуже шкода, що Кремль обрав шлях подальшої ескалації обстановки замість повної імплементації Мінських угод”, – зауважив Єльченко.
Він підкреслив, що ні Україна, ні інші країни – міжнародні партнери не визнають результатів незаконних голосувань на Донбасі.
Вісім держав-членів ООН, які є нинішніми та майбутніми членами Ради Безпеки ООН, оприлюднили спільну заяву, в якій засудили плани проведення на окупованих РФ територіях східної України так званих “виборів”.
Про це повідомляє Укрінформ.
Текст документа від імені всіх держав озвучила в штаб-квартирі ООН постійний представник Великої Британії Карен Пірс.
“Ми, як держави-члени ЄС, повністю підтримуємо незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в міжнародно визнаних кордонах. Ми засуджуємо нелегітимні “вибори”, заплановані на 11 листопада на територіях, непідконтрольних (українському – ред.) уряду, так званих “ЛНР” та “ДНР”, – йдеться в оголошеному документі.
“Будь-які подібні незаконні вибори несумісні з суверенітетом і територіальною цілісністю України”, – підкреслюється в заяві.
При цьому, держави-члени ЄС закликали міжнародне співтовариство “об’єднатися в протистоянні цим незаконним “виборам”, які можуть лише підірвати зусилля, спрямовані на досягнення миру в регіоні”.
У документі, крім того, міститься заклик до сепаратистів відмовитися від планів проведення “виборів”, а також до Росії – використати свій істотний вплив на них, щоб не допустити проведення цих “виборів”.
Держави-члени ЄС привітали продовження дії закону України про особливий статус Донбасу. Вони висловили впевненість, що мирне врегулювання конфлікту можливе.
При цьому вони закликали Росію відігравати свою роль, припинивши фінансову й військову підтримку сепаратистам та вивівши свої збройні сили й військову техніку з території України.
Заяву підписали Франція, Нідерланди, Польща, Швеція, Велика Британія, Італія, Бельгія й Німеччина. Як підкреслили самі представники цих країн, це демонструє послідовність позиції ЄС щодо України.