Україна сьогодні святкує 28 річницю Незалежності

Україна сьогодні святкує 28 річницю Незалежності країни.

Акт незалежності було ухвалено Верховною Радою УРСР в 1991 році. На його підготовку розробникам дали півтори години.

Один із авторів, колишній дисидент Левко Лук’яненко пригадує, що документ вийшов коротким не стільки через брак часу, скільки через острах, що комуністи захочуть прискіпливо його обговорити.

«Треба було такий документ скласти, щоб він не викликав ніяких дискусій, щоб за нього проголосували «змаху», – пригадує Левко Лук’яненко.

Зрештою, після кількох правок у документі залишилося чотири речення. 24 серпня вдень текст оприлюднили у парламенті, а ввечері акт проголосили на Софійській площі.

«Убезпечити» проголошену незалежність України у парламентській опозиції вирішили проведенням Всеукраїнського референдуму. Колишній голова Інституту національної пам’яті, а в 1991-му член президії Верховної Ради Ігор Юхновський був першим, хто висловив цю ідею.

За його словами, він наполягав на референдумі, бо був упевнений, що без цього заходу пізніше акт можна буде скасувати. «Референдум був найважливішим з усього. Щоправда, проти нього виступали навіть деякі члени Народної Ради. Але я наполягав: референдум є обов’язковим», – додає Ігор Юхновський.

1 грудня на Всеукраїнському референдумі понад 90% учасників підтримали Акт проголошення незалежності.

Програма заходів на День Незалежності 2019

Урочисті заходи розпочнуться з хвилини пам’яті Героїв Небесної Сотні і церемонії покладання квітів на місці загибелі учасників Революції Гідності за участю президента та його родини.

О 09:30 24 серпня прозвучать сто ударів дзвону, що символізують удари сердець загиблих. Після чого на Майдані буде піднято Національний прапор, а військовий хор виконає Гімн України.

О 09:50 відбудеться нагородження видатних українців із різних сфер діяльності, які є гордістю нації. Потім почнеться святкова Хода Гідності.

Також на головній площі запланований хореографічний флешмоб і концерт, де прозвучать знамениті українські пісні у сучасному аранжуванні. У заході будуть задіяні 5 оркестрів, 18 піаністів, оперні зірки, народні артисти України. Виступить український композитор Мирослав Скорик, група ONUKA, Тіна Кароль та інші.

Крім цього, до Дня незалежності громадські та волонтерські організації проведуть Марш захисників України, в якому братимуть участь воїни та ветерани АТО, медики, волонтери, рідні загиблих під час військових дій.

Колона почне свій рух від парку ім. Т.Г. Шевченка, через бульвар Шевченка і у бік Бессарабської площі, а об 11:00 хода пройде Майданом Незалежності.

Підготовка до Маршу захисників України

До свята в столиці приурочений “Забіг у вишиванках”. Спортивний захід буде проходити на Русанівській набережній з 08:00 24 серпня.

Традиційна виставка квітів до Дня Незалежності на Співочому полі в цьому році присвячена видатним українським спортсменам. Вона буде працювати протягом цілого місяця, а 24 серпня відкриється о 10:00.

День Незалежності 2019: як проходить святкування

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *