Чумак розповів, що не спілкується з Матіосом, але хтось “зливає” йому матеріали

інтерв’ю Чумака “BBC News Україна

Головний військовий прокурор Віктор Чумак заявив, що не спілкується зі своїм попередником Анатолієм Матіосом, але розуміє, що хтось з прокуратури зливає йому інформацію.

Чумак розповів, що не спілкується зі своїм попередником і не знає, як службова інформація про огляд трьох українських кораблів, які нещодавно повернула Росія, потрапила до Матіоса.

Зокрема, 21 листопада Матіос опублікував неофіційний звіт щодо стану трьох українських кораблів, які Росія повернула Україні. У звіті йшлося про те, що з суден зникла не лише зброя та рації, а й унітази, тощо.

 За словами Чумака, кораблі українська сторона прийняла “у дуже поганому стані”, тому буде відкрито кримінальну справу про розкрадання.

 Чумак: “Я так розумію, що певні посадові особи прокуратури південного регіону підтримують хороший зв’язок з колишнім військовим прокурором і надали йому всі ці матеріали. Зрозуміло, що це буде враховано при проведенні атестації, під час перевірки на доброчесність і таке інше”.

Чумак про стосунки з Матіосом: “Я з ним ніяк не спілкуюся”.

 10 жовтня президент Володимир Зеленський заявив, що звільнить з посади голову СБУ Івана Баканова за наявності доказів, що його консультує колишній головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

2 вересня генпрокурор Рябошапка звільнив головного військового прокурора Анатолія Матіоса, а 11 вересня призначив на цю посаду екс-нардепа Віктора Чумака.

Ще на посаді заступника голови Офісу президента Рябошапка заявив, що не бачить необхідності в існуванні в Україні військової прокуратури і військової юстиції загалом.

29 серпня Зеленський вніс проект закону №1032, яким пропонує ліквідувати військову прокуратуру, зменшити штат прокуратури і зупинити діяльність Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів до 1 січня 2021 року.

Нагадаємо: 

  • 18 листопада пресцентр Командування Військово-Морських Сил України повідомив, що затримані в Керченській протоці в листопаді 2018 року катери “Нікополь”, “Бердянськ” та буксир “Яни Капу” прямують додому.
  • 20 листопада командувач Військово-морськими силами Ігор Воронченко розповів, що українські судна повертаються в Україну на буксирі, бо росіяни їх фактично “угробили”.
  • Президент Володимир Зеленський після огляду повернених РФ суден повідомив, що на них не вистачає частини озброєння і обладнання, і заявив, що Україна вимагатиме від Росії повернути “все що там є”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *