Україна може бути єдиною в світі, чия територія окупована з цілим корінним народом – експерт

Член постійного форуму ООН з питань корінних народів Олівер Лооде заявляє, що Російська Федерація демонстративно нехтує правами людини в окупованому Криму.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Лооде сказав під час засідання круглого столу “Про корінні народи України”. “Я думаю, перше, і найголовніше очікування з боку міжнародного співтовариства, а також це включає систему ООН, що Україна інтегрує в недалекому майбутньому принципи декларації ООН з прав корінних народів у своє національне законодавство”, – сказав він.

При цьому Лооде висловив думку, що Україна може бути єдиною державою в світі, чиї землі і території, на яких проживають корінні народи, перебувають під військовою окупацією іноземної держави. “І факт, що це держава також є другою найбільшою ядерною країною в світі і постійним членом Ради безпеки ООН, не спрощує ситуацію для України. І це означає, що принаймні в короткостроковій перспективі Україна не може взяти відповідальність за те, як права людини і корінних народів у реальності реалізуються на традиційних землях цих народів”, – заявив член постійного форуму ООН.

Він сказав, що таку відповідальність має нести Російська Федерація як країна-окупант. “І також нам зрозуміло, що цей окупант демонстративно відмовляється від цієї відповідальності. Росія показує повне нехтування правами людини”, – підкреслив Лооде. Він вважає, що реалізація прав людини в Криму є унікальним викликом для України.

“Ми в Україні, вийшовши на той шлях, який визначений міжнародним співтовариством, на шлях підтримки корінних народів, здається, знаходимося на самому початку цього шляху. Нам ще доведеться прийняти відповідні закони щодо статусу кримськотатарського народу, про статус караїмів і кримчаків в Україні”, – сказав  Чубаров  в ході засідання круглого столу “Про корінні народи України”. Він вимагає на законодавчому рівні закріпити статус кримських татар, караїмів і кримчаків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *