Loading...

У Сирії піддалася авіаудару гуманітарна колона ООН

При авіаударі по автоколоні з гуманітарною допомогою в Сирії пошкоджено не менше 18 вантажівок, повідомляється про 12 загиблих. Наліт зробили літаки або сирійської, або російської армії, стверджують правозахисники.

Гуманітарна колона ООН зазнала авіаудару, коли йшла в місто Урум аль-Кубра на південному заході від міста Алеппо, не менше 18 з 31 вантажівки були пошкоджені. “Ця атака страшно обурила нас”, – цитує спецпредставника ООН по Сирії Стаффана де Містури в понеділок, 19 вересня, агентство Reuters.

За його словами, в результаті тривалого процесу погоджень і дозволів колона, сформована за допомогою ООН та національного суспільства сирійського Арабського Червоного Півмісяця (SARC) рухалася на допомогу приблизно 78 тисячам ізольованих цивільних жителів. ООН не повідомляє про кількість постраждалих і не називає відповідальних за вчинене напад.
У той же день Сирійський наглядова рада з прав людини (SOHR) повідомляє, що наліт на гуманітарну колону могли зробити сирійські або російські бойові літаки. В результаті авіаудару загинули щонайменше 12 людей, в основному водії і співробітники SARC.
За словами представниці Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ), становище біля Алеппо “дуже хаотичне”. Бойові літаки помітні всюди в районі міста і околиць, “ситуація жахлива”, цитує dpa представника гуманітарної організації “Білі шоломи” (також відомої як Syria Civil Defense, SCD) Ібрагіма аль-Хаджа.
За даними SOHR, після відновлення бойових дій в Сирії вбито щонайменше 32 мирних жителів, шестеро з них – в місті Алеппо. Раніше в той же день Дамаск оголосив про припинення перемир’я в Сирії, звинувативши повстанців в його зриві.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *