У США успішно протестували на мишах вакцину-пластир проти коронавірусу

Випробування вакцини проти коронавірусу на людях ще не проводилися.

Дослідники з Медичної школи Університету Пітсбурга розробили вакцину, що може бути ефективною від Covid-19. Вона вже показала перспективні результати протягом випробування на тваринах.  Про це пише Science Alert. 

Вакцину створили на основі даних, зібраних протягом попередніх епідемій коронавірусів.

“Ми мали попередній досвід роботи з коронавірусом SARS-CoV у 2003 році та MERS-CoV в 2014 році. Ці два віруси, тісно пов’язані з SARS-CoV-2, навчили нас, що конкретний білок, який називається шипоподібним білком, має важливе значення для створення імунітету проти вірусу. Ми знали напевне, як з ним потрібно боротися”, – пояснила у заяві Андреа Гамботто, провідна авторка праці, опублікованої в журналі EBioMedicine, і доцентка кафедри хірургії в Медичній школі Пітсбурга.

Вакцина, яка отримала назву “PittCoVacc” (пітсбургська коронавірусна вакцина), працює так само, як і вакцина проти грипу: шляхом введення в організм шматочків вірусного білка, які допомагають створити імунітет.

Під час тестування на мишах дослідники виявили, що кількість антитіл, здатних нейтралізувати смертоносний вірус SARS-CoV-2,  у тварин зросла вже за два тижні після введення вакцини.

Замість традиційної ін’єкції вакцину вводять через пластир, що складається з 400 мікроголок. Вони виготовлені з цукру та білку та після нанесення безслідно розчиняються.

Дослідники зазначають, що ці пластирі можна легко створювати на “клітинних фабриках” у промислових масштабах. Вакцину також не потрібно охолоджувати протягом зберігання або транспортування, що є значною перевагою.

“Для більшості вакцин питання масштабності не відіграє значної ролі. Проте у випадку з пандемією це є найпершою вимогою”, – зазначає Гамботто.

Наступну стадію, випробування на людях, має схвалити Агентство з контролю за продуктами і ліками США. Для тестування пацієнтів знадобиться не менше року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *