У першому кварталі екологічна інспекція нарахувала збитків за порушення в сфері рослинного світу і лісів на більш як 50 млн

За перші три місяці 2021 року Державна екологічна інспекція (ДЕІ) нарахувала 53,7 мільйона гривень збитків за порушення в сфері рослинного світу і лісів. Такі дані озвучив голова Держекоінспекції Андрій Мальований на своїй сторінці в Facebook.

«З січня по кінець березня територіальні органи ДЕІ здійснили 479 перевірок, а на порушників склали 1418 протоколів. Також прийнято 23 рішення про тимчасове призупинення роботи підприємств, на яких виявлені факти недотримання природоохоронного законодавства», – йдеться в повідомленні.

За словами Мальованого, найбільша кількість порушень зафіксувала ДЕІ Поліського округу – там інспектори склали 215 протоколів.

«Найдорожчими» для навколишнього середовища виявилися злочини, що вчинені в межах Центрального округу інспекції: за шкоду природі розраховано понад 7 мільйонів гривень збитків. Серед усіх порушень в сфері рослинного світу своєю масовістю і збитковістю помітно відрізняється вирубка лісів, акцентував глава Держекоінспекції. З огляду на це, чиновник зазначив, що потрібно підвищувати штрафи за знищення зелених насаджень.

«Відповідні ініціативи вже є – це, зокрема, законопроект №4451. Він не тільки підсилює відповідальність за незаконну порубку дерев у 5100-10200 гривень для громадян, а й вводить кримінальну відповідальність за повторний випадок порушення », – зазначив Мальований.

У першому кварталі екологічна інспекція нарахувала збитків за порушення в сфері рослинного світу і лісів на більш як 50 млн

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”