Loading...

У пенсійній реформі врегульовано зарахування стажу підприємцям і артистам

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення вніс в проект пенсійної реформи порядок зарахування страхового пенсійного стажу підприємцям і проведення аудиту Пенсійного фонду України.
Про це в ході “години питань до уряду” у Верховній Раді повідомив міністр соціальної політики України Андрій Рева, передає БізнесЦензор з посиланням на Інтерфакс-Україна.
За словами міністра, комітет схвалив зарахування в страховий пенсійний стаж період реєстрації суб’єктом підприємницької діяльності з 1998 по 2000 роки, з 1 січня 2000 року по 31 грудня 2017 року стаж буде враховуватися за фактом оплати внесків до Пенсійного фонду незалежно від їх розміру, з 1 січня 2018 року – за умови оплати мінімального внеску або пропорційно сплаченій сумі, якщо вона менше мінімального внеску.
Крім того, в проект закону внесено норму, що артисти можуть виходити на пенсію за вислугою років при 20 роках стажу, незалежно від віку.
У проект закону також внесена норма про введення з 1 січня 2019 року накопичувальної системи загальнообов’язкового пенсійного страхування та проведенні в 2018 році аудиту Пенсійного фонду.
“Підтримана ініціатива, поправка глави комітету Людмили Денисової, щоб з 1 січня 2028 року незалежно від наявності у людини 40 років страхового стажу він виходить на пенсію незалежно від віку”, – додав міністр.
За словами Реви, законопроект суттєво доопрацьовано і в значній мірі відрізняється від того варіанту, який уряд подавав до Верховної Ради.

Нагадаємо, Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення схвалив законопроект №6614 про пенсійну реформу до другого читання в парламенті.
Нагадаємо, 13 липня Верховна Рада 282 голосами підтримала в першому читанні законопроект №6614, який передбачає, зокрема, осучаснення пенсій та скасування оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів.
У той же час планується збільшити мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію за віком з 2018 року до 25 років, а до 2028 року він буде щорічно підвищуватися на 1 рік і в результаті складе 35 років. При цьому передбачено зменшення величини оцінки одного року страхового стажу з 1,35 до 1,0. Крім того, законопроектом передбачено запровадження єдиних правил призначення пенсій

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *