Loading...

На Сонці активізувалися спалахи: які є загрози

У п’ятницю, 8 вересня, в районі 11:00 за київським часом вчені зафіксували черговий потужний викид енергії на Сонці. Спалах є вже третім за останні кілька днів і подібно своїм попередникам відноситься до класу максимальної активності.

Відомо, що на Землі вже спостерігаються перші наслідки цих явищ.

Попередній енергетичний викид стався в четвер, 7 вересня, о 18.00 за київським часом вчені зафіксували другу потужний спалах на Сонці, якій також присвоїли найвищий клас активності – Х. Перший викид стався ще одним днем ​​раніше.

Детальніше про це пише NASA.

Відповідно до звітів астрономів, 6 вересня настільки потужний спалах на Сонці був зафіксований вперше за 12 років. Причиною викиду енергії стало злиття двох найбільших груп сонячних плям, що згодом також призвело до перегріву поверхні зірки.

Подібні спалахи викидають у навколишній простір гігантські порції енергії. За лічені хвилини у відкритий космос йде до трильйона мегатонн у тротиловому еквіваленті. Вчені підкреслюють, що це лише п’ята частина енергії, яку Сонце випромінює за одну секунду, однак це вся енергія, яку за умов сучасного виробництва здатна за мільйон років виробити людина.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *