У МЗС порадили українцям уважно обирати туроператорів

У Міністерстві закордонних справ вкотре закликали українців ретельно планувати свої подорожі за кордон та уважно обирати туроператора.

Про це йдеться у рекомендаціях Департаменту консульської служби МЗС України після того, як сотні українських туристів не змогли вилетіти з Тунісу.

“У зв’язку з затримкою вильоту кількох сотень українських туристів з Тунісу і неспроможністю туристичного оператора своєчасно повернути громадян України на Батьківщину Міністерство закордонних справ України повторно закликає громадян України, які планують подорожі за кордон, взяти до уваги такі рекомендації:

  • ретельно планувати свої подорожі, враховуючи обставини, які можуть непередбачено виникнути;
  • уважно обирати туристичного оператора, отримати від нього повну інформацію щодо дій у випадку надзвичайної ситуації, контактні дані компаній та осіб, до яких цілодобово можливо звернутися у випадку виникнення форс-мажорних обставин;
  • уважно вивчити умови контракту щодо надання туристичних послуг;
  • враховувати безпекову ситуацію в країні, ситуацію в міжнародних аеропортах, через які здійснюватиметься подорож;
  • зареєструватися на веб-ресурсі Департаменту консульської служби МЗС України “Добровільна реєстрація українських громадян при подорожах за кордон (“ДРУГ” http://friend.mfa.gov.ua/#/), який є ефективним інструментом попередження, за потреби – розшуку та надання сприяння громадянам України в разі надзвичайних подій за кордоном http://tripadvisor.mfa.gov.ua/.

Якщо в міжнародному аеропорту склалися непередбачувані обставини, у МЗС рекомендують вжити таких заходів:

 невідкладно встановити та підтримувати зв’язок з туроператором, авіаперевізником або їхніми представниками в країні перебування, відповідними аеропортовими службами, з’ясувати причину затримки (скасування) рейсу, перспективи та шляхи вирішення питання, отримати інформацію про порядок розміщення в готелі, надання медичної та іншої необхідної допомоги;

  • інформувати про актуальний стан ситуації родичів або знайомих в Україні;
  • невідкладно зателефонувати на “гарячу лінію” посольства або консульської установи в країні перебування аеропорту, або на цілодобову “гарячу лінію” МЗС: +38 044 238 16 57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua.

“Консульська служба МЗС України, Посольство України в Тунісі, МЕРТ та Мінінфраструктури докладають зусиль, аби громадяни України якомога швидше повернулися на Батьківщину”, – йдеться у заяві.

Раніше стало відомо, що близько 300 українських туристів другу добу перебувають у аеропорту Монастір  і не можуть вилетіти з Тунісу додому: за їхнім тревердженням, авіакомпанія Bravo Airways і туроператор Oasis Travel в особі приймаючої компанії Insight Holidays не виконують своїх зобов’язань щодо повернення громадян до України.

В МЗС України заявили, що авіаперевізник намагається врегулювати проблему, а до місця перебування українських туристів виїхав консул.

У свою чергу компанія-туроператор Oasis Travel відповідальність за ситуацію, що склалася з рейсами авіакомпанії “Bravo Airways”, поклала на авіаперевізника.

Ввечері 29 червня глава Мінінфраструктури України Володимир Омелян на своїй сторінці у Facebook заявив, що усі українські туристи, які очікують на виліт з Тунісу, повернуться додому впродовж доби.

Омелян також повідомив, що Мінінфраструктури “запроваджує ефективний ринок з елементами державного регулювання і контролю”.

Пізніше начальник управління консульського забезпечення МЗС Василь Кирилич написав у Twitter, що організаційні питання щодо вильоту частини українських туристів з Тунісу було вирішено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *