У малих фермерів намагаються відібрати держпідтримку

Мінагрополітики, фахівці на чолі з заступником міністра Віктором Шереметою та представниками АФЗУ, розробляють порядок надання підтримки невеликим фермерським господарствам, передбаченої Концепцією розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації за рахунок Державного бюджету 2018 року.

Так, цим порядком планувалося надання наступних дотацій:

– на одну корову в сумі 5000 грн., за умови що в господарстві числиться від 3-х корів і більше. Максимальна сума дотації буде становити 150 тис. гривень.
– на одну свиню в сумі 2000 грн., за умови, що в господарстві числиться від 20 свиней. Максимальна сума дотації буде становити 70 тис. гривень.
– на одну бджолосім’ю в сумі 200 грн., за умови, що в господарстві числиться від 20 бджолосімей. Максимальна сума дотації буде становити 10 тис. гривень.

Згідно повідомлення прес-служби АФЗУ, знайшлася група народних депутатів з аграрного комітету, які лобіюють інтереси великих компаній та агрохолдингів, які намагаються переконати Прем’єр-міністра В. Гройсмана, про недоцільність такої підтримки. Вони хочуть щоб ці кошти пішли на здешевлення кредитів при закупівлі вітчизняної техніки.

“Це звичайно потрібно, але хіба не зрозуміло, що де візьме кошти дрібний фермер для купівлі того ж трактора, навіть якщо й платити за користування цим кредитом потрібно буде лише 1%.
А де взяти йому заставу, яку стане вимагати банківська установа?
Інше питання, а чи виготовляється сьогодні якісний трактор чи комбайн в Україні?
То ж і далі буде змушений український фермер фінансувати іноземного виробника купуючи бувшу у користуванні іноземну техніку, хоч і в три рази дешевшу!”, – підкреслює прес-служба АФЗУ.