Керівник Економічного дискусійного клубу дав «субсидійний» прогноз на 2019-й

У проекті бюджету на 2019 рік субсидії урізані досить сильно – до 55 мільярдів гривень. Після підняття ціни на газ цих грошей може не вистачити.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

«Зазвичай у бюджеті закладається одна цифра інфляції, як правило однозначна, а реальна інфляція перетворюється в двозначну цифру. Хоч цьогорічне підняття ціни на газ для населення об’єктивне, я боюся, що незалежно від можливих соціальних наслідків, воно таки буде здійснене.

Це, безперечно, ляже серйозним тягарем на 2019 рік. Два місяці, які залишилися до кінця року, вже не зіграють серйозної ролі в інфляції 2018 року. В проекті бюджету субсидії урізані досить сильно – на рівень 55 мільярдів гривень, притому, що зараз маємо 71 мільярд. Я думаю, що цих грошей може не вистачити», – зазначив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу.

За його словами, насправді бюджет, який був проголосований у першому читанні – це лише початковий варіант, і те, що ми побачимо в кінці грудня, буде абсолютно іншим документом.

«У проекті нового бюджету значно збільшено дефіцит Пенсійного фонду – до 164 мільярдів. Я думаю, до другого читання ці показники будуть однозначно мінятися і напевно в більшу сторону», – вважає Пендзин.

Відповідаючи на запитання ведучої про те, що буде відбуватися з курсом долара, і чи залишиться він у бюджеті на рівні 29,5 гривні, пан Пендзин сказав, що МВФ назвав свою цифру в прогнозі на 2019 рік – 28,6 гривні.

«Курс долара визначає дохідну частину бюджету. Від курсу долара залежить ПДВ щодо імпорту, доходи від приватизації і транзиту газу, ми маємо це розуміти. Ці всі показники – це дохідна частина, яка потім починає ділитися», – пояснив гість програми.

Нагадаємо, народні депутати підтримали проект державного бюджету на 2019 рік у першому читанні. Проект постанови № 9000-П підтримали 240 обранців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *