У Кабміні назвали термін добровільного об’єднання громад

Як повідомила міністерка розвитку громад і територій Альона Бабак у програмі “Суботнє інтерв’ю” “Радіо свободи”, термін добровільного об’єднання населених пунктів у громади триватиме приблизно до лютого 2020 року.

Альона Бабак: “Ми хочемо максимально продовжити термін добровільного об’єднання. Я думаю, до лютого. А далі ми вже будемо бачити: чи є необхідність через закон вже встановлювати, відповідно до перспективних планів, фактично конфігурації громад, які ще не об’єднались. Тобто ми заохочуємо зараз максимально продовжити процес добровільного об’єднання. А далі, щоб не чекати ще 100 років, поки люди житимуть в бідності та без амбулаторій, шкіл і так далі, а допомогти їм об’єднатися вже через законодавчий механізм.”

Як повідомила очільниця міністерства, наразі ще не об’єднались понад 6 тисяч громад. При цьому вона назвала, що оптимальна кількість громад може становити близько 14 тисяч.

 Нагадаємо:
  • Об’єднання населених пунктів в громади відбувається в рамках реформи децентралізації. Завдяки цьому об’єднанню громади отримають більше повноважень, зокрема у фінансовій сфері. Для завершення реформи необхідно прийняти зміни до Конституції.