Екс-посол США: Західні лідери не привітали Путіна з перемогою через “несправжні” вибори

Переможець президентських виборів у РФ Володимир Путін не отримав привітань від багатьох західних лідерів, бо міжнародна спільнота визнала їх “несправжніми”.

Про це в інтерв’ю “Укрінформу” розповів колишній посол США в Україні Джон Гербст.

 “Деякі лідери привітали Путіна, але їх не так уже й багато. Причина, чому інші не зателефонували, полягає в тому, що ці вибори не відповідали міжнародно визнаним демократичним стандартам, не були справжніми”, – підкреслив Гербст, який зараз очолює Євразійський центр імені Діну Патрісіу аналітичного центру Атлантична рада.

“Зазвичай в дипломатичній практиці телефонні дзвінки з привітаннями здійснюються впродовж 24 годин після проведення виборів”, – уточнив він.

Дипломат також звернув увагу на хитке економічне становище в Росії, яке має президент Путін на початку свого нового терміну.

“У РФ не відбулося економічних реформ,  більше того, їх не очікується. Російська економіка має дуже низькі показники зростання, і зараз ми спостерігаємо період стагнації, застою. Це може тривати впродовж певного часу”, – наголосив Гербст.

“Економічна стагнація в Росії продовжиться, допоки не буде змінене нинішнє керівництво держави. Але це може тривати й більше десяти років”, – зазначив колишній посол.

Відповідаючи на запитання, чого можна очікувати від РФ в питаннях українського врегулювання після виборів, експерт підкреслив, що останнім часом у Кремлі стала простежуватися позиція йти на компроміси.

“Ми побачили цікаві публікації з цієї теми з боку російських експертних установ протягом останніх двох з половиною місяців. Чи призведе це до зміни в політиці – вже окреме питання”, – зауважив Гербст.

За його словами, у Москві посилюється розуміння, що агресія на Донбасі – справа безуспішна, і щось потрібно змінювати.

Як відомо, Володимир Путін отримав 76,65% голосів на виборах президента РФ.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій сподівається, що Верховна Рада найближчими днями ухвалить постанову про визнання нелегітимним новообраного президента Росії.

Президент України Петро Порошенко назвав незаконними вибори президента, які Росія провела у тому числі в окупованому нею Криму.

Франція також не визнає вибори на території Криму та висловлює підтримку територіальній цілісності України.

Офіційний Вашингтон утримався від привітань Путіну та заявив, що “не здивований результатом”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *