Тимчук: Потрібно порушувати питання про переформатування ОБСЄ, виключивши звідти РФ

На відміну від спостерігачів ОБСЄ з європейських країн, співробітники організації із РФ, що перебувають у зоні АТО, займаються спотворенням інформації про ситуацію на Донбасі, заявив у коментарі виданню “ГОРДОН” координатор групи “Інформаційний спротив”, нардеп від “Народного фронту” Дмитро Тимчук.

“Загалом в ОБСЄ спостерігається якесь роздвоєння особистості. Є адекватна складова – це спостерігачі від європейських країн, які справді виконують свою роботу і намагаються бути об’єктивними. І є російська складова – це представники РФ і деякі європейські співробітники ОБСЄ, що перебувають під російським упливом. Ось вони спотворюють дані в дусі пропаганди РФ. На щастя, у 2016 році ми побачили, що європейська складова має більшу вагу і вплив на ухвалення рішень в ОБСЄ”, – зазначив Тимчук.

На його думку, Росія має покинути склад ОБСЄ.

“Як на мене, то потрібно порушувати питання про переформатування ОБСЄ, видаливши звідти РФ. Так, ми розуміємо, що є політичні моменти і економічна зацікавленість європейців. Але якщо ми говоримо про безпеку, то країна-агресор не може входити в таку структуру як ОБСЄ. Зараз іде своєрідна гра, на різних етапах якої перемагають то проросійські сили, то європейські, які працюють на гарантування безпеки. Тому я думаю, що активізація роботи ОБСЄ – тимчасове явище. Так, це позитивний момент. Але завтра на Донбас приїдуть російські представники і спотворять дані”, – підкреслив нардеп.

Він акцентував на тому, що російські співробітники ОБСЄ не повинні перебувати у зоні бойових дій на сході України.

“Я взагалі погано розумію логіку ОБСЄ. Триває четвертий рік війни, а ми досі не маємо відповіді на запитання: як представники країни-агресора можуть бути в організації, яка відповідає за безпеку в Європі? Незрозуміло, як агресор може мати право голосу в ОБСЄ, а його представники перебувати в зоні конфлікту?” – резюмував Тимчук.

За три місяці на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала збільшення кількості важкого озброєння у бойовиків у 7,5 раза.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *