Третя хвиля коронавірусу: в регіонах України реанімації переповнені невакцинованими тяжкими пацієнтами

Українські лікарні та реанімації дуже швидко заповнюються пацієнтами з коронавірусом, кількість важких випадків зашкалює. Напередодні в країні навіть був встановлений рекорд за кількістю добових викликів швидкої допомоги. Так за добу 10 жовтня на лінію 103 надійшла рекордна кількість дзвінків – понад 44 тисячі. Також за день зафіксували рекордну кількість виїздів швидкої допомоги з подальшою госпіталізацією.

А найголовніша відмінність нинішнього спалаху COVID-19 від попередніх – практично всі ліжка в лікувальних установах зайняті невакцинованими українцями. Тих, хто встиг зробити щеплення, серед пацієнтів майже немає.

OBOZREVATEL зв’язався з лікарями з різних областей України і вони докладно розповіли, що відбувається в COVID-лікарнях.

Харків: реанімації забиті на 100%

Керівниця Харківського обласного клінічного диспансеру радіаційного захисту населення Ірина Пирогова повідомила, що вільних ліжок для пацієнтів із коронавірусом тут уже не залишилося.

“На сьогоднішні вільних місць немає. Насамперед, у реанімаціях”, – сказала вона.

Медикиня уточнила, що під диспансером не шикуються черги з швидких, оскільки вони в курсі, що класти нових хворих уже нікуди. Вони перебувають на постійному зв’язку з диспансером. “Якщо немає місць, до нас не везуть”, – уточнила Пирогова.

Вона додала, що лікарі помітили більш важкий перебіг коронавірусної хвороби порівняно з попередніми хвилями епідемії. Відповідаючи на питання, скільки важких хворих у диспансері, медикиня зауважила:

“Я не можу сказати точні цифри, але їх багато. І тяжкість стану серйозна, перебіг хвороби дещо прискорився – від початку клінічних проявів до розвитку клінічної картини проходить дуже мало часу”.

Пирогова уточнила, що серед хворих, які потрапляють у реанімацію, щеплених від коронавірусу меншість – від 6% до 10%.

Захворюваність на коронавірус в Україні стрімко зростає.
Вінниця: нових COVID-хворих відразу кладуть у реанімаціюЗавідувач реанімаційним відділенням Вінницької центральної районної клінічної лікарні Володимир Чеботарьов розповів, що в них ще є вільні COVID-ліжка у відділеннях, але реанімація заповнена на 100%.

“Пацієнти потрапляють у такій стадії, що їх відразу ж необхідно класти в реанімацію. Основна маса – хворі важкого і вкрай важкого ступеня. Зараз у нас 12 хворих на апаратному диханні на СИПАП-режимі. Усі вони не були вакциновані”, – уточнив він .

Медик додав, що в районній лікарні розгорнуто 180 ліжок для лікування пацієнтів із коронавірусом, але їхня кількість постійно збільшується.

“Зараз ми розгортаємо нові ліжка в інших відділеннях. Фактично у нас вся лікарня вже інфекційна”, – повідомив лікар.

Дубно: серед важких хворих практично немає вакцинованих

Директор Дубненської міської лікарні Рівненської області Володимир Крохмаль розповів, що в них поки є вільні місця і в реанімації, і в інфекційному відділенні. Але 54 з 70 пацієнтів із коронавірусом не можуть обійтися без кисню, чотирьох із них під’єднали до апарату штучної вентиляції легенів. Усього у важкому стані перебуває 40 хворих.

Лікар зауважив, що відсоток вакцинованих серед усіх пацієнтів із коронавірусом украй низький.

“Ми постійно проводимо моніторинг. У вересні до нас надійшло 63 хворих, із них 1 був вакцинований двома дозами, ще один – тільки першою дозою. На сьогодні (12 жовтня. – Ред.) за жовтень до нас потрапило понад 100 хворих, із них двоє вакциновані першою дозою і ще два – двома. Вони більш-менш стабільні, загрози для життя немає”, – розповів медик.

У цьому контексті він зауважив, що практика лікування коронавірусу в його лікарні повністю узгоджується з останніми науковими дослідженнями, які доводять ефективність вакцинації в порятунку пацієнтів від важких форм хвороби і від смерті.

“Наукові дослідження, які проводяться в світі, доводять, що щеплені хворіють на коронавірус у легкій формі. Усе це підтверджується в нашій практиці. Я підписався під кожним словом. Але в Україні це чомусь не сприймається. У нас традиційно немає довіри до влади“, – констатував лікар.

Смертність від коронавірусу теж збільшується.

Чернівці: кисневих точок бракує

Лікарка-інфекціоністка Чернівецької обласної лікарні Ольга Кобевко розповіла, що з 185 коронавірусних ліжок зараз там зайнято 184, а реанімаційне відділення заповнене на 100%.

Зі 184 пацієнтів всього троє були вакциновані: двоє з них щеплені двома дозами вакцини, один – однією. Водночас перебіг хвороби у них відрізняється від перебігу у решти хворих. “Вони переносять хворобу набагато легше”, – повідомила лікар.

Вона уточнила, що обласна лікарня є “останньою базою” важких пацієнтів.

“У нас є звичайні ліжка без підведеного кисню, але який у них сенс? Кисневих точок не вистачає, тому що дуже багато хворих, а нові ми не можемо розгорнути”, – розповіла інфекціоністка.

За словами медикині, коли в лікарню потрапляють нові хворі з коронавірусом, то їх розподіляють по інших медустановах, у яких залишилися ліжка і які ще готові їх прийняти.

Ситуація в лікарнях України просто зараз наочно показує необхідність вакцинації. І ризик побічних реакцій після щеплень у вигляді невисокої температури або невеликого синця на місці уколу – ніщо на тлі загрози померти.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram