Трамп визнав особисту відповідальність Путіна за втручання у вибори в США

Президент США Донадьд Трамп визнав особисту відповідальність Владіміра Путіна за втручання в президентські вибори 2016 року.

Про це він заявив в інтерв’ю телеканалу CBS.

Президент США також сказав, що він заявляв “багато разів раніше”, що згоден з твердженням про втручання Росії у вибори в 2016 році.

На питання журналіста, чи вважає він Путіна особисто відповідальним за втручання, Трамп відповів ствердно.

 “Що ж, я б вважав, тому що він відповідає за керівництво країною. Точно так само, як і я вважаю себе відповідальним за те, що відбувається в моїй країні. Тож, безумовно, як лідера держави, слід було б вважати його відповідальним, так”, – сказав Трамп

Як повідомлялося, під час прес-конференції в Гельсінкі з Путіним Трамп відмовився підтримати висновки американських спецслужб, які стверджують, що таке втручання дійсно відбулося. Виступ Трампа жорстко розкритикували в США як демократи, так і його соратники по Республіканській партії.

Після цього директор Національної розвідки США Ден Коатс оприлюднив заяву, в якій наполягав на правильності оцінок своєї служби щодо дій Росії.

“Роль розвідувального співтовариства полягає в тому, щоб забезпечити найкращу інформацію та фактичні оцінки для президента та політиків. Ми чітко висловились щодо наших оцінок втручання Росії у вибори 2016 року та її постійних, всеосяжних зусиль, спрямованих на підрив нашої демократії, і ми будемо продовжувати надавати об’єктивні розвіддані для підтримку нашої національної безпеки”, – йдеться у заяві.

На наступний день Трамп заявив, що його слова в Гельсінкі були просто обмовкою.

“Я повністю довіряю і підтримую американські розвідувальні агентства. Я приймаю висновки нашої розвідки про те, що під час виборів 2016 року мало місце втручання Росії, а також інших людей”, – сказав Трамп.

Нагадаємо, що у понеділок під час прес-конференції у Гельсінкі з Путіним Трамп відмовився підтримати висновки американських спецслужб, які стверджують, що таке втручання і справді відбулося. Виступ Трампа жорстко розкритикували у США як демократи, так і його соратники з Республіканської партії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *