Трамп пообіцяв стати “найгіршим ворогом” Путіна, якщо відносини США і РФ не покращаться
Президент США Дональд Трамп заявив, що може стати найгіршим ворогом Володимира Путіна “з усіх, які у нього коли-небудь були”, якщо відносини між США і Росією не налагодяться.
Про це глава Білого дому сказав в інтерв’ю CNBC.
Трамп наголосив, що хороші відносини з Путіним і РФ – “це добре, а не погано”.
“Але якщо це не спрацює, я буду найгіршим із ворогів, які у нього коли-небудь були”, – підкреслив американський президент.
Крім цього, Трамп нагадав свої нещодавні дії щодо Москви: депортація 60 дипломатів РФ і санкції проти російських громадян і компаній, яких США підозрює у сприянні зовнішній політиці РФ.
“Погляньте на все, що я зробив”, – похвалився він, порівнюючи свою політику з діями попередника Барака Обами.
Трамп вкотре звинуватив Обаму у м’якому ставленні до РФ: “Він був повним слабаком, маріонеткою Росії”.
Під час зустрічі з президентом РФ президент США Дональд Трамп не визнав незаконну анексію Криму – про це Путін заявив на спільній прес-конференції з Трампом у Гельсінкі.
“Позиція президента Трампа по Криму відома. Він її дотримується. Він каже про незаконність приєднання Криму до Російської Федерації”, – зазначив Путін.
“У нас інша точка зору. Ми вважаємо, що ми провели референдум у повній відповідності до міжнародного права… Для нас, для РФ, це питання закрите. Все”, – додав він.
Зауважимо, сам президент США під час спілкування з пресою жодного разу не згадав про кримське питання.
Нагадаємо, на саміті НАТО Дональд Трамп уникнув прямої відповіді на запитання про можливість або неможливість визнання анексії Криму, але поклав відповідальність за анексію на свого попередника Барака Обаму.
“Трамп попросив Джона Болтона (Радника з питань національної безпеки президента США – УП) запросити президента Путіна до Вашингтона восени, і ці обговорення вже ведуться”, – повідомила речниця Білого дому Сара Сандерс у четвер.
Раніше Трамп заявляв, що сподівається на другу зустріч з російським колегою Володимиром Путіним для реалізації питань, які вони обговорювали в Гельсінкі.
Під час прес-конференції в Гельсінкі з Путіним Трамп відмовився підтримати висновки американських спецслужб, які стверджують, що таке втручання дійсно відбулося. Виступ Трампа жорстко розкритикували в США як демократи, так і його соратники по Республіканській партії.
Після цього директор Національної розвідки США Ден Коатс оприлюднив заяву, в якому наполягав на правильності оцінок своєї служби щодо дій Росії.
На наступний день Трамп заявив, що його слова в Гельсінкі були просто обмовкою.