Ситник заявив, що справу щодо Холодницького передали в СБУ

Служба безпеки займається розслідуванням справи проти керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

Про це Ситник розповів в інтерв’ю “Громадському“.

За його словами, коли інформація про розслідування щодо Холодницького стала публічною, була створена слідча група Генеральної прокуратури, до якої входили детективи НАБУ.

Однак зараз, за словами Ситника, їх звідти “викинули”.

 “На жаль, нас з цієї групи вже викинули. Передали справу в СБУ, частину справи, і фактично зараз ми до цього розслідування не маємо жодного відношення”, — пояснив він.

1 серпня стало відомо, що Департамент із розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури навесні готував текст підозри керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому, але поки що її не оголосять.

Про підозру коротко повідомлялось 31 березня 2018 року, вона складалась з двох епізодів.

Перший стосується підбурення Холодницьким свідка до завідомо неправдивих свідчень під час провадження досудового розслідування, поєднане із штучним створенням доказів захисту. Йдеться про провадження щодо спроби дачі хабара в.о. міністру охорони здоров’я Уляні Супрун.

Другий епізод стосується втручання в діяльність судді з метою завадити виконанню ним службових обов’язків та домогтися винесення неправосудного рішення.

Як відомо, 26 липня комісія прокурорів вирішила притягнути до дисциплінарної відповідальності та накласти на Холодницького стягнення у вигляді догани.

30 березня генпрокурор Юрій Луценко попросив Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів розглянути зняття з посади керівника САП Холодницького.

Пізніше стало відомо, що справу стосовно Холодницького веде Генпрокуратура із застосуванням обладнання НАБУ.

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник не виключає, що його заступник Гізо Углава міг зустрічатися з екс-міністром енергетики та вугільної промисловості часів Януковича Едуардом Ставицьким на початку 2015 року.

Про це Ситник заявив в інтерв’ю “Громадському“.

Водночас він наголосив, що якщо така зустріч була, то вона відбулась до створення НАБУ та до призначення Углави.

“Я не виключаю того, що така зустріч була, але точно підтвердити має він. Тому що це було до його вступу на посаду. Я не виключаю, що ще якась зустріч була в 13-му році, 9-му році, він був адвокатом в той час і скажу відверто, що коли проводив із ним співбесіду щодо призначення на посаду першого заступника, я не питав “а з ким ти мав зустрічі під час всього свого життя”, — сказав Ситник.

 Ситник додав, що Углава сам повинен відповісти на це питання, але наразі він у відпустці і вийде у понеділок, 13 серпня.

Раніше журналісти Слідства.Інфо отримали фотографію, яка свідчить про те, що заступник директора Національного антикорупційного бюро Гізо Углава на початку 2015 року міг зустрічатися з екс-міністром енергетики та вугільної промисловості Едуардом Ставицьким.

Повноваження заступника директора бюро Гізо Углава отримав лише у квітні 2015 року.

Закон, за яким було створено бюро, набув чинності у січні 2015 року. Гізо Углава входив до групи експертів, яка розробляла законодавство щодо створення НАБУ.

На початку 2015 року справи щодо корупційних дій екс-посадовців залишалися у ГПУ.

У лютому 2015 року Ставицького підозрювали у привласненні, розтраті майна шляхом зловживання службовим становищем у особливо великих розмірах і в легалізації (відмиванні) доходів, отриманих злочинним шляхом, також він фігурував у справі про відчуження території “Межигір’я”.

З приводу останньої справи до Ставицького в Ізраїль восени 2016 року літали заступники генпрокурора: тоді він відмовився від угоди зі слідством.

У травні 2017 року стало відомо, що Інтерпол припинив розшук Ставицького.

На початку 2018 року ГПУ завершила справу проти Ставицького – і викликала його для ознайомлення з матеріалами.

У травні 2018 року ГПУ направила до суду звинувачувальний акт стосовно Ставицького справу щодо незаконної передачі комплексу відпочинку “Пуща-Водиця” урочища “Межигір’я” компанії “Надра України”, а потім у приватні руки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *