Свободу бізнесу: що робити, щоб українці не їхали на заробітки

  • Питання трудової міграції, ймовірно, один з найбільш гострих для українців. На заробітки за кордон протягом 25 років виїхали від 7 до 10 мільйонів чоловік. Економічний експерт Олексій Лупоносов зазначає, що через трудову міграцію країна втрачає, особливо в сфері робочих спеціальностей. На думку експерта, є комплекс заходів, здатних зменшити відтік громадян за кордон.
  • «Перше, що потрібно зробити, – провести фіскальну реформу, відповідно до якої скасувати драконівські податки на фонд заробітної плати. Завдяки скасуванню цих податків ми зможемо досягти одночасного зростання заробітної плати мінімум на 40%. США не дадуть нам скасувати ПДВ – політика така. Проте ніхто не забороняє нам зменшити ПДВ, наприклад, на продукти харчування, ліки, товари для дітей, зробити на них ПДВ порядку 1-2%. Таким чином споживчий кошик у нас збільшиться на 20%. Це першочергове », – розповідає Олексій Лупоносов.
  • Другим кроком, стверджує експерт, має стати збільшення заробітної плати хоча б до рівня країн колишнього соцтабору. Необхідно створити умови, при яких в Україні буде вигідно виробляти. Цей фактор пов’язаний з інвестиційним кліматом, який в даному контексті потрібно покращувати. «Тут теж необхідно обмежити діяльність контролюючих органів, поліції та інших. Зараз же відбувається наступне: приходять на іноземні фірми і пишуть на папері, якого розміру хабар потрібно дати, в іншому випадку зупинять виробництво. Хто ж в таких умовах буде виробляти? »- нарікає аналітик.
  • Економічний експерт приходить до висновку, що заходи, які допоможуть зробити виробництво в Україні вигідним і збільшити фонд заробітної плати, – це надання бізнесу реальної свободи, обмеження силових органів, скасування податку на фонд заробітної плати, а також зменшення ПДВ на основні продукти харчування та споживання .
  • Анна Воробьёва Источник: krapka.club
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *