Loading...

Суд послабив запобіжний захід щодо Мартиненка

Солом’янський районний суд Києва дозволив колишньому народному депутату Миколі Мартиненку залишати межі Києва й області.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна” з посиланням на прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Андрія Перова.

 В цілому суд частково задовольнив клопотання про продовження запобіжного заходу Мартиненку до 17 жовтня. Згідно з рішенням, озвученим суддею на засіданні в четвер, щодо Мартиненка зберігається запобіжний захід у вигляді взяття на поруки.

Так, екс-парламентарій на першу вимогу повинен приходити до Національного антикорупційного бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратуруи, сповіщати про зміну місця проживання, а також здати паспорти для виїзду за кордон.

При цьому Перов пояснив, що тепер екс-нардеп може залишати територію Києва й Київської області, що заборонялося йому попереднім запобіжним заходом.

Як повідомлялося, 14 серпня Солом’янський суд відмовив у задоволенні клопотання Мартиненка щодо зміни запобіжного заходу в частині зобов’язання не виїжджати без дозволу з Києва та Київської області, а також здавати документи для виїзду за кордон.

До речі, колишній народний депутат Микола Мартиненко в швейцарських судах безрезультатно пручається блокування рахунків і передачі інформації українському слідству. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Згідно з судовими документами, панамська компанія, на швейцарські рахунки якої надходили ймовірні хабарі Мартиненка, судилася з прокуратурою Швейцарії, оскаржуючи передачу Україні інформації про ці рахунки. Йдеться про документи, які підтверджують надходження на підконтрольні екс-парламентарю рахунки 6,4 млн євро.

Так, інформацію про ці рахунки просило Національне антикорупційне бюро України. У НАБУ підозрюють, що ці гроші були хабарами, які призначалися українським депутатам і чиновникам у зв’язку з постачанням обладнання на українські АЕС.

Раніше швейцарські ЗМІ повідомили, що Генеральна прокуратура України роками гальмувала надання міжнародної правової допомоги в цій справі. Однак у 2016 році, коли за справу взялося НАБУ, між українськими та швейцарськими правоохоронцями відбувається активний обмін інформацією.

Зокрема, в жовтні 2016 року швейцарці розпорядилися передати в Україну всю інформацію про банківські рахунки панамської фірми нардепа Мартиненка. Однак на шляху обміну інформацією стали судові позови. Судова тяжба завершилася через 8 місяців.

28 червня Федеральний суд Швейцарії ухвалив остаточне рішення, яке нині стало доступним для ознайомлення в базі судових рішень країни, відхилити вимоги екс-депутата.

У позові Мартиненка зазначалося, що судовий процес в Україні не відповідає міжнародним правовим стандартам, а передача інформації про швейцарські рахунки неприпустимо шкодить діловій репутації українця.

 

За даними САП, з 2013-го до 2016 року злочинна організація, в яку нібито входив Мартиненко, завдала бюджету 17,28 млн доларів збитку.

20 квітня НАБУ затримало Мартиненка за підозрою у створенні злочинної організації і розкраданні 17,28 млн доларів при закупівлі уранового концентрату для державного підприємства “Східний гірничо-збагачувальний комбінат”.

Згодом його відпустили на поруки.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *