Степанов: Критерії розподілу регіонів на карантинні зони змінять

В Україні змінили та доповнили критерії визначення зон карантину під час епідемії коронавірусу (COVID-19). Рішення про це було прийнято на засіданні Кабінету міністрів у середу, 12 серпня.

“Нові зміни до карантину – це оптимальна форма нової реальності, щоб карантинні обмеження були максимально комфортними для українців і при цьому забезпечували стримування коронавірусу. Ми вирішили зробити ще зручнішими і зрозумілішими критерії, за якими визначається належність регіону до зони небезпеки: червоної, помаранчевої, жовтої чи зеленої”, – йдеться у повідомленні МОЗ.

Степанов пояснив, що у відомстві вирішили об’єднати два показники, за якими визначалася належність адміністративної одиниці до карантинної зони.

“У нас були динаміка захворюваності та кількість захворювань, ми вирішили об’єднати їх в один показник і рахувати, виходячи з кількості нових хворих на 100 тисяч населення за попередні 14 днів. Це зрозуміліший показник”, – сказав міністр.

Чиновник додав, що більш детальні критерії пізніше будуть опубліковані на сайті уряду та МОЗ.

Степанов: “Раніше рівень загрози ми визначали за 4 показниками. Ми об’єднали 2 показники – і зараз будемо визначати по трьох: заповненість ліжок, рівень тестувань і третій показник, який ми ввели замість двох – це рівень нових хворих на 100 тисяч населення – тобто за 14 днів нові випадки на 100 тисяч населення. Це буде більше зрозуміло для наших громадян”. 

 Степанов наголосив, що для того, щоб регіон жив у режимі “зеленої зони”, середня кількість ПЛР- та ІФА-тестувань має бути не менше, ніж 24 на 100 тисяч населення за 7 днів.

Показник захворюваності на COVID-19 за 14 днів не повинен перевищувати 40 випадків на 100 тисяч населення.

Якщо рівень завантаженості ліжок по регіону становить 50 і більше відсотків 5 днів поспіль, то на території всього регіону встановлюється “помаранчевий рівень” епідеміологічної небезпеки, якщо більше 70% – то “червоний рівень” на території всієї області.

За словами Степанова, комісія ТЕБ на НС прийматиме рішення про встановлення рівня епідеміологічної небезпеки кожні 7 днів. А рішення по послаблення “червоного”, “помаранчевого” та “жовтого” рівнів може бути переглянуте не раніше, ніж через 14 днів, бо саме стільки триває інкубаційний період коронавірусу.

В Україні змінили умови адаптивного карантину: що важливо знати

Відзначимо, що раніше на брифінгу глава МОЗ Максим Степанов пояснив, що в Україні змінять порядок визначення зон карантину, об’єднавши деякі показники в один.