Справа ПриватБанку: Ситник розсекретив деталі гучного розслідування НАБУ

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) проводить розслідування відносно ПриватБанку, яке дозволить з’ясувати, чи виконали власники і топ-менеджери установи умови реструктуризації кредитних договорів.

Про це заявив глава НАБУ Артем Ситник в інтерв’ю “Дзеркалу тижня”.

“Довгий час у ПриватБанку відбувалася низка процесів, які зараз розслідує ГПУ. Принаймні, вони декларують, що порушили кримінальну справу за фактом доведення до неплатоспроможності цього банку”, – зазначив Ситник.

При цьому він розповів подробиці про розслідування НАБУ.

Так, за словами Ситника, перед націоналізацією ПриватБанку було прийнято рішення (яке є зобов’язанням акціонерів установи), згідно з яким акціонери беруть на себе зобов’язання до 1 липня провести реструктуризацію кредитного портфеля, який не обслуговувався.

“Це було зроблено, але в дещо іншій формі. Від позичальників, які не платили цієї заборгованості, зробили перекидання на нових позичальників шляхом укладення нових кредитних договорів. Однак нові позичальники фактично не платять ці кредити. І ми бачимо тенденцію до зменшення сплати відсотків”, – пояснив Ситник.

“Головне питання нашого розслідування – встановити, чи були виконані ці умови. Якщо ні, це і буде причиною того, що велика діра, яка виникла в банку, буде перекрита державними коштами. На сьогоднішній день є облігації державної позики на суму 116,8 млрд грн, внесені в статутний фонд банку, із тим, щоб цю ситуацію виправити і гарантувати закриття цієї діри”, – додав глава НАБУ.

За його словами, на цей момент монетизувано облігацій на 25 млрд грн, при цьому основна маса поки є цінними паперами.

Він уточнив, що після розслідування буде зроблено висновок, чи був план закрити цю “дірку” державними коштами.

Також НАБУ дасть оцінку діям співробітників НБУ в зазначеному процесі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *