Справа проти Порошенка. Суд дозволив детективам ДБР вилучити документи в банку екс-президента

Печерський районний суд Києва дозволив Державному бюро розслідувань України (ДБР) вилучити необхідні детективам документи в Міжнародному інвестиційному банку у справі проти екс-президента Петра Порошенка. Про це йдеться в матеріалах суду, передають Українські Новини.

Ще 19 червня суд дозволив ДБР доступ до документів Міжнародного інвестиційного банку з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів, а в разі відсутності оригіналів документів, що підлягають виїмці на паперових носіях – надати для проведення виїмки належним чином завірені копії або електронні роздруківки зазначених документів.

Зокрема суд дозволив вилучити документи по відкриттю та / або закриття рахунків ПрАТ “Завод” Кузня на Рибальському “, платіжних доручень та меморіальних ордерів, які свідчать про надходження і використання коштів за рахунками, документів щодо здійснення операцій з цінними паперами: договорів на придбання бланків векселів, реєстру виданих-погашених векселів, договорів купівлі-продажу цінних паперів, актів прийому-передачі цінних паперів, актів виконаних зобов’язань, розпоряджень щодо зарахування списання цінних паперів та документів про відкриття рахунків в цінних паперах.

Також суд дозволив вилучити документи з проведення фінансового моніторингу співробітниками Міжнародного інвестиційного банку банківських операцій ПрАТ “Завод” Кузня на Рибальському “.

Нагадаємо, що ДБР розслідує справу від 23.05.2019 за фактами можливого ухилення від сплати податків і подальшої легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, при здійсненні операції з купівлі-продажу ПАТ “Завод” Кузня на Рибальському “, вчиненого посадовими особами, які займають (займали) особливо відповідальне становище, а також за фактом можливого внесення посадовими особами ПАТ “ЗНКІФ” Прайм Ессетс Капітал “і ВАТ” ЗНКІФ “ВІК” в листопаді 2018 завідомо неправдивих відомостей до реєстраційних документів і документів податкової звітності підприємств, що призвело до тяжких наслідків, за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 212 і ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу.

Петро Порошенко опосередковано володіє 60% акцій Міжнародного інвестиційного банку.

Іншим великим акціонером банку є перший заступник голови фракції “Блок Петра Порошенко” Ігор Кононенко з часткою 14,9% акцій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *