Смешко: У влади України немає системного плану підйому економіки

В України у стані війни “немає жодного системного бачення, жодної стратегії” в економіці, заявив в ефірі авторської програми головного редактора видання “ГОРДОН” Олесі Бацман колишній голова СБУ екс-начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Ігор Смешко.

У влади України немає системного плану підйому економіки. 

“Ми постійно чуємо в ефірі, чи одержимо ми черговий транш Міжнародного валютного фонду. При тому, що МВФ дає нам указівки, повірте мені, чисто бюрократичні. Часто їх пишуть у нас у Кабінеті Міністрів: підвищити тарифи, узгодити з європейськими нормами ціни на газ. Але вибачте, європейські зарплати і добробут європейців у рази відрізняються від добробуту українського народу”, – сказав він.

За словами екс-голови СБУ, “ці умови можуть призвести тільки до соціально-економічних хвилювань і вибуху всередині країни”.

“Це якраз те підґрунтя, щоб президент Російської Федерації знову перейшов до військової фази. Тобто потрібно працювати над економікою, мати системне бачення, як необхідно реформувати економіку, повернути її до головної проблеми… подолання бідності і створення критичної маси середнього класу. Ця тарифна політика, податкова політика – вони вбивають цю соціально-економічну базу”, – заявив Смешко.

Він вважає, що підняття тарифів до рівня європейських призведе до того, що “хвилювання критичної маси всередині країни… знову підуть на діючий уряд”.

“Це при тому, що ми є у стані війни! Немає жодного системного бачення, жодної стратегії. Ми декларуємо, що ми – демократія, у нас перша стаття Конституції свідчить про це, але мені здається, наша олігархічно-феодальна по суті система влади тільки використовує демократичні процедури, щоб мати колективну безвідповідальність за наслідки її правління”, – сказав Смешко.

7 грудня Верховна Рада України ухвалила держбюджет на 2018 рік. Згідно з документом, на наступний рік передбачено доходи на рівні 913,6137 млрд грн, витрати – 988,6343 млрд грн. Із 1 січня наступного року прожитковий мінімум становитиме 1700 грн, з 1 липня – 1777 грн, з 1 грудня – 1853 грн. Документ розроблено з огляду на прогноз інфляції 9% і зростання ВВП 3%. У закон заклали курс гривні 29,3 грн/$.